SPOR
Giriş Tarihi : 08-01-2021 00:32   Güncelleme : 08-01-2021 07:16

Ankaraspor: ″TFF ve ilgililerden açıklama bekliyoruz″

Ankaraspor, Adanasporlu bir oyuncunun üç gün önce yapılan koronavirüs test sonucunun pozitif çıkmasına rağmen müsabakada oynatıldığı iddiasında bulundu.

Ankaraspor: ″TFF ve ilgililerden açıklama bekliyoruz″

Ankaraspor, Adanasporlu bir oyuncunun üç gün önce yapılan koronavirüs test sonucunun pozitif çıkmasına rağmen müsabakada oynatıldığı iddiasında bulundu
Kulüpten yapılan açıklamada, "TFF 1. Lig’in 12. hafta erteleme maçı olan Adanaspor müsabakasında misafir takımın bir oyuncusunun müsabakadan 3 gün öce yapılan Covid-19 test sonucu pozitif olmasına rağmen, aynı gün yapılan diğer test sonucu negatif alınarak müsabaka akreditasyonu yapılmadan doğrudan esame listesine yazılması suretiyle oynatılmıştır." denildi.
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından e-posta yoluyla yapılan bildirimde söz konusu oyuncunun Covid-19 testinin pozitif olması sebebiyle akreditasyon işleminin iptal edildiği belirtilen Ankara ekibinin açıklamasında, "İnsan sağlığının her şeyden daha değerli olduğunu, konunun takipçisi olacağımızı ve tüm spor kamuoyunun aydınlatılması için girişimlerde bulunacağımızı saygıyla duyurur, Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgililerden açıklama beklediğimizi belirtmek isteriz." ifadeleri kullanıldı.