SİYASET
Giriş Tarihi : 18-02-2021 17:42   Güncelleme : 18-02-2021 18:00

Bayar, 'Nefret, öfke ve kavganın yerine barış ve huzur gelsin'

Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar; Regaip Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Bu mübarek günlerin birliğe, beraberliğe ve huzura vesile olmasını dilerim." dedi.

Bayar, 'Nefret, öfke ve kavganın yerine barış ve huzur gelsin'

Doğru Parti Mersin İl Başkanı Bayar, Regaip Kandili nedeniyle yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Rahmet ve merhamet kapılarının açık olduğu kandil geceleri, tüm İslam âlemi için ibadet, dua ve istiğfar ederek, maneviyat duygularımızın güçlendiği mukaddes bir gecedir. Bereket, feyz ve rahmet kapılarının açık olduğu Regaip Kandili tüm Müslümanlar için eşsiz bir fırsattır. Bize af kapılarının açıldığı bu mübarek gecede, kırgınlıklarımızı yok saymalı, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızı güçlendirmeliyiz.

Bereket ve maneviyat mevsimi olarak nitelendirdiğimiz mübarek günlere ulaştığımız bu günlerde şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı vazgeçilmez mirasımız olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bölünmez bütünlüğüne kast etmek isteyen hainlere iç ve dış mihraklara Allah, fırsat vermesin. Aziz Türk Milleti’nin birliğini ve dirliğini bozmak isteyenler bilmelidir ki! Devletimizin kararlı duruşu ve milletimizin duası ile asla istediklerini elde edemeyecekler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, daima ileriye giderek yükselecektir. Bu kutlu yürüyüşü hiçbir güç engelleyemeyecektir. Mübarek Regaip Kandili ve üç ayların hürmetine sınır ötesinde ve yurt içinde ülke bütünlüğümüz için kahramanca mücadele eden ordumuza güç kuvvet vermesini, kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta değerli hemşehrilerim ve dava arkadaşlarım olmak üzere tüm İslam Alemi’nin mübarek Regaip Kandili’ni tebrik ediyor. Bu gecenin, nefret, öfke ve kardeş kavgalarının yerini barış ve huzura bırakmasını, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.”