SİYASET
Giriş Tarihi : 02-03-2021 13:41   Güncelleme : 02-03-2021 14:09

Mahalle baskısı yapılıyor gerçekler halktan gizleniyor!

Davultepe de yapılacak olan Mezitli Küçük Sanayi Sitesiyle ilgili kamuoyunun yanlış bilgilendirildiği öne sürüldü.

Mahalle baskısı yapılıyor gerçekler halktan gizleniyor!

Kooperatif Başkanı Bünyamin Önel, ‘Düne kadar konuyla ilgili bağlantısı olanlar, kamuoyunda halkı yanlış bilgilendirdikleri gibi gerçekleri de konuşmuyorlar. Mahalle baskısı yapılıyor gerçekler halktan gizleniyor! ’ dedi.

Sanayi sitesinin Davultepe’ye yapımının durdurulmasının ancak mahkemenin alacağı kararla gerçekleşeceğini belirten Başkan Önel, Sonses.tv’ye şu açıklamalarda bulundu:

HERKES SAHAYA OYNUYOR

“Bugüne kadar kimse var olan gerçekler üzerinde konuşmuyor. Buraların tüm imar planları yasal olarak tamamlanmış, itirazlar olmamış ve bu saatten sonra da süresi bittiği için yasal bir itiraz mümkün değil. ‘Bahçelerimize sanayi sitesi yapılarak yoyulacak’ diye mahalle baskısı kuranların hepsinin yeri, belediye imar planlarında yapılaşma alanı olarak gözükmektedir. Burası bizden önce tarım alanlarından çıkartılmıştır. Sanayi sitesi yapılmasa da bahçe sahipleri buraları parsel, parsel satacak.

Durum böyle iken, belediyeciler gerçekleri bildikleri halde sırf kamuoyuna şirin gözükmek için sahaya oynamalarına anlam veremiyorum.

Sanayi sitesini yapılmaması için önünde hiçbir engel bulunmamaktadır. Bunun aksini resmiyete dökecek bir yetkili de bugüne kadar ortaya çıkmadı.

Bazı bahçe sahiplerinin dışında, Mezitli ve Davultepe halkı, yöre insanlarının sahibi olacağı Küçük Sanayi sitesinin bir an önce yapılmasını istiyor.

Kooperatifimizle ilgili karalama ve linç girişimi gerçekleri söylememizi engelleyemeyecektir.

Kooperatifimiz isteyen herkesin denetimine de açıktır.

Sorunu sağ duyu ile çözmek gerekiyor. Kurulacak bir komisyonla her şey masaya yatırılmalı.”

Başkan Önel, Yapımını gerçekleştirecekleri küçük sanayi sitesi ile ilgili mevzuları, ‘Mezitli Küçük Sanayi sitesi yer seçim gerçekleri ve planlama sürecine ilişkin açıklama raporu’ başlığı altında kitaplaştırdı.

'Halkımızı bu kitapta yazılan gerçekler ve belgelerle' bilgilendiriyoruz' dedi.