MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 07-03-2021 04:22   Güncelleme : 07-03-2021 19:58

Mersin korkusuz ve sorumsuz!!!

Sağlık Bakanı Koca, 27 Şubat-5 Mart haftasında illere göre 100 bin nüfusa düşen COVID-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı. Mersin vaka sayısında ki artışla korkusuz ve sorumsuz yaşayanların kurbanı oldu. Mersinli Sağlıkçılar, 'Hastanelerin acil servislerine 'yağmur' gibi hasta geliyor' diye endişelerini dile getiriyor. Bu vaka artışıyla Mersin'in kapanması gündeme gelebilir.

Mersin korkusuz ve sorumsuz!!!

İllere göre haftalık COVID-19 vaka sayısı her 100 bin kişide, Mersin 100.82 oldu.

Mersin 100.82 vaka sayısında ki artışla korkusuz ve sorumsuz yaşayanların kurbanı oldu. Mersinli Sağlıkçılar, 'Hastanelerin acil  servislerine 'yağmur' gibi hasta geliyor' diye endişelerini aktarıyorlar.

Söz konusu vaka artışıyla Mersin'in tamamen kapanmasının gündeme gelmesi  dillendiriliyor. 

Özelikle mesire yerlerinde ve parklarda Kolluk kuvvetleri ve görevlileri görünce hemen kurallara uyanların daha sonra bir şey yokmuş gibi davranmaları dikkat çekiyor...

Mersin'de vaka sayısında ki anormal artış, sosyal medyada paylaşım yapan sağduyu sahibi insanları ve oda başkanlarını da endişelendirdiği gözleniyor...

Mersin Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Ayhan Kızıltan, kent içinde gözlemleriyle, sosyal medyada ki hesabından kırmızı yazılarla insanları ve görevlileri uyarıyor.