GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2021 12:51   Güncelleme : 12-03-2021 12:51

Yazarlar, Şairler İstiklal Marşı kıtalarını birer birer okudular

Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın yaptığı açıklamada, ülkemizdeki koronavirüs pandemisinden dolayı bir araya gelerek etkinlik yapamadıklarını bunun yerine iletişim yolu ile her bir üyenin kendi cep telefonları ile istiklal marşı kıtası okuduklarını ve bunların birleştirilmesi ile 10 kıta istiklal Marşı’nı okuduklarını söyledi.

Yazarlar, Şairler İstiklal Marşı kıtalarını birer birer okudular

Mersin- Mersin Yazarlar Derneği Üyeleri İstiklal Marşı’nı okudular. 2021 yılının İstiklal Marşı yılı kabul edilmesinin ardından çalışmalarını başlatan Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Mine Bahçeci, Şadan Köse, Nejmiye Duru, Bolat Ünsal, Habibe Tuna, Şah İsmail Ateş, Ali Kaplan, Orhan Oyanık, Hülya Çapar, Mehmet Doğan, Remziye Çelik, İsmail Şimşek, Fahrettin Çelik, Abdullah Coşkun, Fatma Özger Bilgiç, Aşık Cumali Efe, Mehmet Öğüt’ten oluşan Şair ve Yazar üyelerinden 18 kişi ile birlikte her kıtayı bir şairin okuması şeklinde elde edilen görüntülerin montaj ile birleştirilmesi sonucunda; İstiklal Marşı’nın 10 kıtası görüntülü olarak okundu. 10’ar 10’ar iki gurup halinde yapılan çalışma sosyal medyada çok beğeni ve paylaşım aldı.

Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın yaptığı açıklamada, ülkemizdeki koronavirüs pandemisinden dolayı bir araya gelerek etkinlik yapamadıklarını bunun yerine iletişim yolu ile her bir üyenin kendi cep telefonları ile istiklal marşı kıtası okuduklarını ve bunların birleştirilmesi ile 10 kıta istiklal Marşı’nı okuduklarını söyledi. Amaçlarının ise 2021 yılının İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilmesi ile birlikte Mersin Yazarlar Derneği üyeleri olarak İstiklal Marşı’na olan sevgilerini İstiklal Marşı’nı görüntülü okuyarak dile getirdiklerini belirtti. Emeği geçenlere teşekkür eden Aydın, yaptıkları çalışmayı sosyal medyada paylaştıklarını da sözlerine ekledi.

GÖRÜNTÜLERİ YOUTUBE KANALINDAN İZLEMEK İÇİN LİNGLER ŞÖYLE: https://www.youtube.com/watch?v=7QCdMn1GO7w ve https://www.youtube.com/watch?v=OHabl8VRTL4