GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2021 12:31   Güncelleme : 14-03-2021 12:59

MİY Eski Başkanı Karak’dan MGC Başkanı Tepe’ye FETÖCÜ suçlaması

Mersin İdman Yurdu eski Başkanı Mahmut Karak, çıktığı bir spor programında gazetecilere, Fetöcülerle ilgili yaptığı şok açıklama ile gündemi sarstı.

MİY Eski Başkanı Karak’dan MGC Başkanı Tepe’ye FETÖCÜ suçlaması

Mersin İdman Yurdu eski Başkanı Mahmut Karak, çıktığı bir spor programında gazetecilere, Fetöcülerle ilgili yaptığı şok açıklama ile gündemi sarstı.

Geçtiğimiz gün internet üzerinden yayın yapan bir haber portalının spor programında gazetecilerin konuğu olan MİY eski Başkanı Karak, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe’yi, sahibi olduğu televizyonda, Deniz ötesine, MİY üzerinden para aktarıldığını konuştuğu sırada programı kestiğini öne sürdü. Karak, MGC Başkanı Tepe’nin FETÖCÜ olduğunu da iddia etti.

Kaya Tepe, iddialar karşısında kendi sosyal medyasında Karak’a yanıt verdi. Ancak daha sonra bu açıklamasını sayfasından kaldırdı!

Kaya Tepe’nin iddialar karşısında sosyal medyada yaptığı açıklamasını hemen kaldırmasını soran gazeteciye, Karak, ‘Tabii korktu, yemedi’ şeklinde cevap verdi.

Karak, ”Haber programlarında ve sosyal medyada yer alan açıklamalarımın arkasındayım” diyerek iddialarını yineledi.

KAYA TEPE MGC  ÇATISINI TERK ETMELİDİR

Öte yandan Mersin İdman Yurdu eski Başkanı Mahmut Karak’ın açıklamaları ile, Kamuoyunda Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin adının Fetöcü olduğu iddia edilen Tepe ile birlikte anılması, cemiyetin üyeleri arasında ‘Kaya Tepe, bir an önce cemiyet başkanlığından ve üyeliğinden istifa etmelidir’ tepkisiyle karşılandı.

MGC Onursal Başkanı A.Vahap Şehitoğlu’da ‘Cemiyetimizin adı, hiçbir şaibeye ve tartışmalara yer bıraktırılmamalıdır. Fetönün ‘gazeteci abisi’ tayin ettiği ve halen kaçak olan birine MGC kapısını açanlar her kimse onlarda bu cemiyetten gönderilmelidir. Tepe ve arkadaşları iddialar karşısında bulundukları görevlerinden hemen istifa etmeliler. Artık bu isimlerle cemiyet yönetilemez. Vatanını, bayrağını ve milletini seven sağ duyu sahibi gazeteci arkadaşlarımızın da artık sesli düşünmelerini, cemiyeti bu isimlerden kurtarmalarını istiyorum.” dedi.

Birçok radyo bir televizyondan sonra SUN tv’yi de satın alarak dikkatleri üzerine çeken, Kaya Tepe’nin, Hain Terör Örgütü Fetö’nün Mersin’de irtibatlı olan iş adamlarına yönelik operasyonlarda yakalanıp, gözaltına alındığı, yargılandığı bu davadan da bir süre cezaevinde kaldığı öğrenildi.