SİYASET
Giriş Tarihi : 11-08-2017 12:10

Tezcan: ″Sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız″

Katıldığı bir televizyon programında ’O kamplarda militan yetiştiriyorlar’ çıkışıyla dikkat çeken ve ardından kampı ziyaret eden CHP Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı’nın ardından kampı bu sefer AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan ziyaret etti. Tezcan, "Sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız" dedi..

Tezcan: ″Sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız″
Katıldığı bir televizyon programında ’O kamplarda militan yetiştiriyorlar’ çıkışıyla dikkat çeken ve ardından kampı ziyaret eden CHP Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı’nın ardından kampı bu sefer AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan ziyaret etti. Tezcan, "Sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız" dedi.
AK Parti’li Tezcan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünce Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampında düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversite ile lise son sınıftaki 142 öğrencinin yer aldığı "Sinema Kampı"na ziyarette bulundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’in de yer aldığı ziyarette Tezcan, yönetmen Yunus Nihat Özcan, senaryo hocası Gülin Tokat, oyuncu hocası Asuman Bora, yapımcı ve organizatör Ahmet Okur ve kampa katılan gençlerle sohbet etti. Tezcan, “Doğu ve Güneydoğu’da sorun çeken, tramvaya uğrayan gençlerimizi Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Silifke’deki bu kamplarımıza getirdiler ve ağırladılar. Gerek Doğu’da gerekse İç Anadolu’da hayatında denizi görmemiş, ayak parmağını Akdeniz’in bu mavi sularına değdirmemiş gençlerimiz, çocuklarımız var. Bu kamplar onlar için olumlu bir fırsat oluyor" diye konuştu.
Sanatın ve sanatçının her zaman yanlarında olduklarını ve desteklediklerini vurgulayan Tezcan, "Biz müdürümüzle, bakanlığımızla sizlere her türlü desteği sağlama noktasında yanınızda olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Buraya her türlü görüşten gençlerimiz gelebilir. Meslek liseleri, fen liseleri ve imam hatip liselerinde okuyan gençlerimiz, sanat içerikli faaliyette bulunan gençlerimiz buradan faydalanıyorlar. Bundan sonrasında da etkinliklerin daha da yaygınlaştırılarak, destekleyerek sürdürülmesi noktasında elimizden gelen desteği sağlayacağız" ifadelerini kullandı.