SEÇİM
Giriş Tarihi : 31-03-2021 11:30   Güncelleme : 31-03-2021 11:30

Mersin Fotoğraf Derneğinde Yeni Yönetim

Mersin Fotoğraf Derneği yeni yönetimi yapılan seçimle görevine başladı.Başkan Kırdı: Önceliğimiz hep fotoğraf oldu.

Mersin Fotoğraf Derneğinde Yeni Yönetim

Mersin Fotoğraf Derneğisalgın kuralları gereğince iki yılda bir düzenlenen yönetim kurulu seçimini Yenişehir Belediyesine ait çok amaçlı salonda gerçekleştirdi. Mevcut yönetimin Dernek yönetimine devam etmeme kararı sonrasında Dernek Başkanlığına Hayrettin Kırdı seçildi. İki adayın olduğu seçimi oy çokluğuyla Hayrettin Kırdı ve ekibi aldı.

Dernek seçiminde, Başkanlığa seçilen Kırdı’nın yönetim kurulunda çalışacağı asil ve yedek üyeler; Ahmet YENMEZ, Yıldız Özlütaş TUTAL, Fatma Beyza YALÇIN, Kemal TEKİN, Ümit TEKİN, Sercan İNGİLOK, Zafer ÖZER,Sevtap İnal, Sevinç DİNÇER’den oluşuyor.Dernek Danışma Kurulu Üyeleri; Seyfi ARSLAN, Turan SEZER, Mustafa ŞAHBAZ. TFSF Delegeleriyse Hayrettin KIRDI, Erol ÖZER, Şemi AYATAR,Mevlüt ÖZALP, Adem KARAKAYA oldu.

Fotoğraf Hep Önceliğimiz oldu

Başkan Kırdı, otuz dört yıllık bir Derneğiz. Derneğimiz fotoğrafta Mersin için olduğu kadar, ülkemiz için de en saygın sivil toplum örgütlerinden biri, Dünya’da da Federasyonda önemli, saygın bir yere sahibiz. Daha önce olduğu gibi Derneğimizde fotoğraf hep önceliğimiz olacak dedi.

Başkan Hayrettin Kırdı açıklamasına: “Derneğimizin kapalı olduğu pandemi sürecinde, üyelerimize dış ortamda fotoğraf çekme fırsatları yaratmak, bu amaçla şehrimizde yaşanan faaliyetlerin içerisinde olmak istiyoruz. Sivil veya resmi birçok kurum ile irtibata geçerek, gerekli izinleri alarak, küçük gruplar halinde belli projeler üzerinde fotoğraflar üretmek ve üyelerimizle birlikte bu zor dönemi fotoğraf çekerek değerlendirmek niyetindeyiz.” diye devam etti.

Dernek Yöneticiliği Gönüllülük Özveridir

Başkan Hayrettin Kırdı, Dernek yöneticiliğinin, gönüllülük ve özveriden oluştuğuna da söyledi. Mersin Fotoğraf Derneği Başkanı Hayrettin Kırdı; “Üyelerimiz, beni ve arkadaşlarımı Derneğimiz yönetimine layık gördüler, hepsine teşekkür ederim. Bizler bugünlerde çektiğimiz fotoğraflar ile salgın süreci bittiğinde Derneğimizde sunumlarını yapacağımız pek çok

gösterimiz olacaktır. Ayrıca o günlerde hazırlamayı planladığımız Dernek içi fotoğraf stüdyosunda da neler çekeceğimizi şimdiden birlikte planlayabiliriz.

Kurulduğu günden bugüne görev yapmış olan tüm yönetimlerin emekleri ile Türkiye de belli bir yere gelmiş olan Derneğimizi daha da ileri seviyelere taşımak amacındayız. Dernek yöneticiliğinin gönüllülük, özveri ve mütevazilik isteyen bir iş olduğunun bilincindeyiz. Fotoğraf çekmek isteyen her üye bizim için önceliklidir. Onların fotoğraf üretmesine imkan sağlamak ana amacımız olacaktır. Derneğimizin imkanlarını biliyoruz, bu imkanlar doğrultusunda en yetkin olanı yapacağız” dedi.