MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 07-04-2021 11:56   Güncelleme : 08-04-2021 10:10

Yapma Başkan! Çamlıbel Balıkçı barınağına katliam sinyali Gültak'tan

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Çamlıbel Marina Projesinin Mersin’e lig atlatacak bir proje olacağını belirtmesi, “Şehrimizin ortasında yer alan marina; yaklaşık 60 bin metrekare kapalı alana sahip, çok modern, alışveriş mağazalarının bulunduğu önemli bir ticaret merkezine dönüşecek” demesi çevreci Sonses tv yöneticilerini şaşırttı!

Yapma Başkan! Çamlıbel Balıkçı barınağına katliam sinyali Gültak'tan

Mersin limanına rıhtım yapılması çılgınlığının ardandan Akdeniz Belediyesi sınırları içinde yer alan Çamlıbel Balıkçı barınağınında marinaya dönüştürülüp, taş binaların yapılacağı bildirildi. Projenenin ortaya atılması "bir akıl tutulması"olarak yorumlandı.

Akdeniz Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak, övünerek taşı yığınına döndereceği Çamlıbel balıkçı barınağı için bakın nasıl bir açıklama yaptı:

“Millet Bahçesi, Çamlıbel Marina ve Atatürk Parkı bütünleşecek”
Mersin Balıkçı Barınağının, 50-60 yıldır kimsenin ilgilenmediği, kendi haline bırakılan bir alan. Bakanlarımız Lütfi Elvan ve Adil Karaismailoğlu’nun destekleri ile şu an Mersin Balıkçı Barınağı için bir proje hazırlanıyor. Buranın hemen yakınında Millet Bahçesi var, bu ayın sonunda çalışmalar bitiyor. Doğu tarafta Atatürk Parkı var. Millet Bahçesi, Çamlıbel Marina ve Atatürk Parkı tamamen entegre olup bütünleşiyor.
Buradaki tüm iskeleler kalkacak, 450 tane teknenin yanaşacağı modern bir alan olacak. Su sporlarının yapılabileceği bu alana yatlar gelecek. Tabi amatör balıkçılarımız burada kalacak. Ekmek arası balık satan tekne sahibi kardeşlerimiz de Atatürk Parkı içerisinde yapacağımız iskelelere taşınacak,
Şehrin ortasında kalan bu marinanın, çok modern, yaklaşık 60 bin metrekare kapalı alana sahip, birçok mağazanın olduğu önemli bir ticaret merkezine dönüşecek.

Böylelikle hem Çamlıbel hem de merkezde olan tüm esnafın olumlu etkileneceğini düşünüyoruz. Şehrimize renk katacak, şehrimize lig atlatacak bir projedir. Santrifüj ve sondaj ile ilgili çalışmaları bitti. Şu an ÇED raporları süreci devam ediyor. Bu süreçler bittiğinde de tahmin ediyorum yıl sonuna doğru ihalesine çıkılacak. Mersin’e şimdiden hayırlı olsun.”