SİYASET
Giriş Tarihi : 08-04-2021 15:13   Güncelleme : 08-04-2021 15:13

“Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da Büyükşehri alacağız” sözlerine tepki

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, 'Güvenlik soruşturması' tasarısı görüşmelerinde konuşarak: “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da Büyükşehri alacağız” dedi. Yanıt CHP’nin Mersin Milletvekili Alpay Antmen’den geldi.

“Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da Büyükşehri alacağız” sözlerine tepki

Alpay Antmen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “AKP’li Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın üslubuna bakar mısınız? ‘Bağırta bağırta, kanırta kanırta’. Hayırdır harbe mi giriyorsun? Düşman askerine mi saldırıyorsun? Bu nasıl üslup, bu ne seviyesizlik? Nasıl bir bilinçaltıdır bu? Biz senin seviyene asla inmeyeceğiz ama Mersinliler ilk seçimde seni oradan indirecek” dedi.

 

Antmen, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Vahap Seçer başkanlığında tüm Mersinlilere ayrım gözetmeksizin hizmet götürdüğünü belirterek “Zeynep Gül Yılmaz kendi seviyesini açıkça göstermiştir. Bilinçaltını ortaya sermiştir. Bahar Mersine CHP ile geldi, Mersinliler de bunu gördü. Artık talan, yalan ve rant dönemi Mersin’de sona erdi. Karın ağrıları bundandır. AKP’nin bir vekilinin bu üslubunu Mersinliler hak etmiyor. Eril iktidar anlayışından daha kötü bir şey varsa o da erilleşmiş dile sahip kadın Milletvekilidir. Tüm kadınlarımızı; kadınla erkekle eşit görmeyen bu 'kadın' diline karşı durmaya çağırıyoruz! AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ı Mersinli hemşerilerimize havale ediyorum. Onlar gerekeni ilk seçimlerde kendisine gösterecektir.” İfadelerini kullandı.