SİYASET
Giriş Tarihi : 21-04-2021 16:22   Güncelleme : 21-04-2021 16:45

Nutuk yasakçısı görevden alınsın

Mersin Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ adlı eserinin öğrencilere dağıtılmasını sakıncalı bulmasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Müdürün görevden alınması isteniyor...

Nutuk yasakçısı görevden alınsın

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve Mersin Baro Başkanı yasakçı millieğitim ilçe müdürüne tepki gösterdi. Her iki isimde yasakçı müdürün görevden alınmasını istedi.

Milletvekili Başarır, Nutuk yasakçısı ilçe millieğitim müdürü için tepkisini şöyle dile getirdi:

"Oturduğu her dakika Mersin için utanç meselesidir. Bu şahıs, yargılanmalı ve gereken yapılmalıdır. Bu ülkede insanlar; söylemediği sözlerden ötürü pazar günü soruşturmaya uğruyor. Ben savcılara, bakanlara, cumhurbaşkanına da sesleniyorum. Lütfen bürokratlarınızı temizleyin."

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz yaptığı açıklamasında, Mersin Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ adlı eserinin öğrencilere dağıtılmasını sakıncalı bulduğunu ifade ederek, Atatürk’ün manevi hatırasına ve Atatürk’ü Koruma Kanunu’na karşı açıkça suç işlediğini söyledi. Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün görevden alınması gerektiğini söyleyen Yeşilboğaz Çamlıyayla Ülkü Ocakları’na da sitem ederek, “Bu süre içerisinde acaba bu ret cevabına karşı hangi yasal işlemleri yaptınız? Neden kamuoyuna bir açıklama yapmadınız” dedi.