ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 10-05-2021 12:26   Güncelleme : 10-05-2021 12:26

Dehşetin yaşandığı ev

Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşayan jinekolog doktor, kocası tarafından işkenceye uğradıktan sonra göğsünden bıçaklanarak öldürüldü. Olayın yaşandığı evde çalışan bahçıvan Seyfi Düşmez, yaşananları anlattı.

Dehşetin yaşandığı ev

Çankaya'nın Mutlukent Mahallesi'nde 2017'nci sokakta bulunan 52 numaralı müstakil evde yaşayan evli çift Mehmet Erdoğan (45) ile Zeynep Erdoğan arasında çıkan tartışma kısa sürede alevlenerek kavgaya dönüştü. Öfkelenen koca, eşi Zeynep Erdoğan'ı ve Zeynep Erdoğan'ın ilk evliliğinden olan 14 yaşındaki çocuğu A.A.'nın ellerini bağlayarak işkence etmeye başladı. Olayın ardından kaçarak kayıplara karışan cani koca kısa sürede yakalandı. O evde bahçıvan olarak çalışan Seyfi Düşmez ise şunları dedi:

“Tanıdığım bildiğim kadarıyla iyi insanlardı. Ben onların bahçıvanıydım. Cumartesi günü gece yaşanmış olay. Adam, kadının çocuğunu da eve bağlamış. Çocuk kendi çabalarıyla kurtulmuş. Buradaki site görevlileri, komşular ve belediyeciler çocuğu görmüş. Çocuğun ellerini çözüp polisi aramışlar. Polis gelmiş, adamı da yakalamışlar sonra. Kadının ve çocuğun ellerinin bağlandığını duydum. Daha önce kavga ettiklerini hiç görmemiştim. Olaydan sonra polisler ve olay yeri inceleme ekipleri gelmiş. Aşağı yukarı sekiz aydır burada ikamet ediyorlardı.”

Kocası tarafından vahşice katledilen kadın bu evde öldürüldü

Ankara'nın Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi 2017'nci sokaktaki 52 numaralı müstakil evde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Mehmet Erdoğan (45) ile eşi Zeynep Erdoğan (47) arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede alevlenerek kavgaya dönüştü. Öfkelenen koca, eşi Zeynep Erdoğan'ı ve Zeynep Erdoğan'ın ilk evliliğinden olan çocuğu 14 yaşındaki A.A.'nın ellerini bağlayarak işkence etmeye başladı. Eşini defalarca bıçaklayan Mehmet Erdoğan olayın ardından kaçarak kayıplara karıştı.

Olayın yaşandığı günün ertesinde civardaki komşular A.A.'nın elleri bağlı şekilde kendi imkanlarıyla evden çıktığını gördü. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, Zeynep Erdoğan'ın 5 bıçak darbesiyle yaşamını yitirdiğini belirledi. Talihsiz kadının kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olduğu öğrenildi.

Zanlı koca kısa sürede yakalandı

Çankaya Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışmalarda zanlının 06 BGT 227 plakalı araçla olay yerinden kaçtığını ve Ümitköy'de olduğunu belirledi. Polis ekipleri ile yunus polislerince yakalanan zanlı emniyete götürüldü. Zanlı Mehmet Erdoğan'ın alınan ilk ifadesinde eşinin kendisine sürekli "Sen yakışıklı değilsin, senden daha yakışıklı birini bulup onunla evleneceğim" dediği öğrenildi. Şüphelinin emniyetteki işlemleri ile olay hakkında incelemelerin devam ettiği öğrenildi.