SPOR
Giriş Tarihi : 31-05-2021 20:42   Güncelleme : 31-05-2021 20:42

Doğuş Balbay: 'Ülkemize Avrupa'nın en büyüğü olarak döndük'

Anadolu Efes Kaptanı Doğuş Balbay, şampiyonluğun inanılmaz bir duygu olduğunu belirterek, "Ülkemize Avrupa’nın en büyüğü olarak döndük. Tüm ülkemize hayırlı, uğurlu olsun. Bu kupa hepimizin, Türkiye’nin kazandığı bir kupa. İnşallah devamı gelir" dedi.

Doğuş Balbay: 'Ülkemize Avrupa'nın en büyüğü olarak döndük'

Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenen THY Euroleague finalinde İspanyol ekibi Barcelona'yı 86-81 mağlup ederek şampiyon olan Anadolu Efes yurda döndü. Havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Doğuş Balbay, "Ülkemize Avrupa'nın en büyüğü olarak döndük. Hedeflerimize adım adım yaklaşıyorduk ama bir tek bu kupa eksik kalmıştık. Bugün bu kupayı ülkemize getirmek nasip oldu. Çok mutlu ve gururluyuz. Tüm ülkemize hayırlı, uğurlu olsun. Bu kupa hepimizin, Türkiye'nin kazandığı bir kupa. İnşallah devamı gelir" diye konuştu.

Bundan sonraki hedefleri hakkında konuşan başarılı oyuncu, "Devam, her zaman hedeflerimiz yüksek. Anadolu Efes olarak, Türkiye basketbol tarihinde de Avrupa kupalarını ülkemize getiren ilk kulübüz. Uzun bir aradan sonra ülkemize tekrar getirdik. Umarım bu kadar aralıklı olmaz. Daha kısa sürelerde daha çok kupalar kazanmak nasip olur. Hedeflerimiz her zaman çok yüksek. Başkanımız Tuncay Özilhan ve yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Her zaman bize destek oldu. Taraftarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Her zaman bizim yanımızda oldular. Almanya'da bu gücü hissettik. Bu bir ekip işi. Bu kupayı hep beraber kazandık. Ülkemize getirdik. Türkiye adına kazanılan bir kupa" şeklinde konuştu.