GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2021 14:43   Güncelleme : 08-06-2021 15:04

İstasyon yazarları!

Avrupa’daki okullar için oluşturulan bir topluluk olan e- Twinning; İstasyon Yazarları projesi Mersin'de sürüyor.

İstasyon yazarları!

 40 öğrencinin eğitim aldığı proje ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Mersin’in en köklü liselerinden biri olan Tevfik Sırrı Gür Anadolu lisesi ve öğrencilerinin de katılımıyla 14.04.2021 tarihinde başlayan İstasyon Yazarları, Avrupa’daki okullar için oluşturulan bir topluluk olan e- Twinning; projesi kapsamında devam eden proğram 15.06.2021 taihinde sona erecek.

Proje ortaklakları Özel Data Koleji Mamak MTAL , Nazilli 50. Yıl MTAL, Özel Data Koleji Bağlıca MTAL,Sultan Alparslan MTAL’nin destek verdiği projede öğrencilerin istasyon tekniği ile güncel konular olan corona pandemisi ,toplumsal sorunlar ve çevre sorunları gibi konularda başlatılan bir hikaye roman ya da şiiri devam ettirerek tamamlamaları ve bir eser ortaya çıkartmaları hedeflenmiştir.

Süreç içerisinde ; empati kurmak, bir başka öğrenci arkadaşının hayal dünyasını anlayabilmek ,özenli iletişimde bulunmak, bunlardan en önemlileri olmakla beraber, yaratıcı ve işbirlikçi çalışmalar yapmanın gereklerini ve keyfini deneyimleyen katılımcılara, proje kişisek gelişim anlamında önemli kazanımlar sağlanmıştır.

40 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirilen çalışmalarımız süresince aldıkları eğitimler bilişim araçlarına hakimiyetlerini ve güvenlik konusunda bilgilerini artırmıştır"