GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 09:19   Güncelleme : 11-06-2021 09:39

YB.Çukurova Basketbol-basın tanışması

Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulubü yöneticileri ile Mersin basını 'tanışma' kahvaltısında bir araya geldi.

YB.Çukurova Basketbol-basın tanışması

Kulübün tesislerinde düzenlenen kahvaltılı tanışma toplantısında As Başkan Ali Adalıoğlu , Ceo Ender Ünlü, kulüp hakkında bilgi verdi.

Toplantıya bir çok gazetecinin yanı sıra Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı A.Vahap Şehitoğlu ve MGC Başkanı Rüstem Kayatepe’de katıldı.

Asbaşkan Adalıoğlu, "Çukurova Basketbol olarak yeni sezon hedeflerimiz oldukça büyük. Bu nedenle çok kaliteli oyuncuları bünyemize kattık. Mersin'in her kesiminin desteğini almak istiyoruz" dedi.

CEO Ünlü, “Hedeflediğimiz 3 kupaya Mersin halkının, iş insanlarının ve basın mensuplarımızın destekleriyle ulaşacağımızı düşünüyorum. Biz, Mersin'le bütünleşmek istiyoruz. Halkımızın bizi tanıyabilmesi ve kupaları kentimize getirebilmemiz için kentimizin desteğine ihtiyacımız var" görüşünü ifade etti.

CEO Ender Ünlü açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“ÇBK'nın futbolda Altınordu, basketbolda ise Anadolu Efes gibi bir organizasyon olarak düşünün. Altyapımızda 350 gencimiz var. Yurtiçi ve yurtdışındaki taramalarla, yeni yetenekleri basketbola kazandırıyoruz. 5 yıl içerisinde minik, yıldız ve gençlerde şampiyonluk fotoğrafını ÇBK oluşturacak. 5 yıl içerisinde A milli takımımıza en az 4 oyuncumuzu göndermeyi hedefliyoruz. Türkiye'de, altyapılarında süper lig seviyesinde antrenör çalıştıran tek kulübüz.

ÇBK basketbol, otoriteleri tarafından EuroCup'ın en büyük şampiyonluk adayı olarak gösteriliyor.

Transferlerimizi stratejik olarak erken açıklamamız, rakiplerimizi bir sonraki yıla yatırım yapmaya itti. Sporda hiçbir şeyin garantisi yok. Bir aksilik olması durumunda, Ocak ayı transfer döneminde, takımımız üzerinde ikinci hamleyi yapmak için kendimizi programladık. Bu konuyla ilgili de elimiz sağlam."

As Başkan Ali Adalıoğlu, Ceo Ender Ünlü ve İdari Menajer Erkan Dinçay, gazetecilere dünyada benzeri az bulunan tesisleri gezdirerek, bilgi verdiler…