SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-06-2021 09:56   Güncelleme : 21-06-2021 16:23

Artık yanaklarınız şirin değil, seksi ve çekici gözükecek, işte bişektominin gücü!

Belki de günümüzün en modern yüz plastik cerrahisi teknikleri, yüzün hacmindeki değişiklikleri içerir. Yüzün hacimlendirilmesinin çoğu hastada daha genç bir görünüm sağladığı kabul edilmektedir; bazen de tam aksine belirli yağ bölgeleri, daha çekici bir görünüm yaratmak için ele alınabilir.

Artık yanaklarınız şirin değil, seksi ve çekici gözükecek, işte bişektominin gücü!

Birçok kişi yanaklarının tombul görünümünden memnun değildir. “Balon suratlı” veya “sincap yanaklı” gibi negatif yorumlar genellikle kişilerin daha düşük özgüven yaşamalarına sebep oluyor. Estetik cerrahideki modern yenilikler sayesinde yüzünün yuvarlak görünümünden memnun olmayan bireyler artık harekete geçebilmektedir.

Bişektomi, yanakların görünümünü inceltmek ve yüz hatlarını belirlemek için harika bir yol sağlar. Bu işlem tek başına veya yüz germe, çene implantları, Botox enjeksiyonu veya dudak büyütme gibi diğer plastik uygulamalar ile birlikte kişinin tüm görünümünü dönüştürmek için kombine olarak yapılabilir. Bu hayat değiştiren dokunuşun sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için Quartz Clinique’deki güler yüzlü ve yardımsever personel ile iletişime geçin.

 

Bişektomi Nedir?

Bişektomi olarak da bilinen bukkal yağ aldırma, yanaklarınızdaki yağ pedlerinin çıkarılmasını içeren bir işlemdir.

Başka herhangi bir yüz estetik ameliyatı ile birleştirmeden sadece Bişektomi ile buccal yağ aldırma işlemi yapıyorsanız, operasyon muhtemelen ofis prosedürü olarak sedasyon uygulaması altında gerçekleşecektir. Yanak küçültme ameliyatı sırasında doktorunuz yağ yastığını ortaya çıkarmak için yanağınızın iç kısmından bir kesi yapacak ve dışarıya baskı uygulayacaktır. Cerrahınız daha sonra yağ yastığını çıkaracak ve yarayı eriyen dikişlerle kapatacaktır.

Bişektomi Adayları!

Aşağıdaki durumlarda bişektomi ameliyatı için mükemmel bir aday olabilirsiniz:

  • Sağlık probleminiz yok
  • Yüzünüz dolgun ve yuvarlak
  • Yanaklarınızın görünümünden memnun değilsiniz
  • Yüzünüzün daha keskin ve çekici görünmesini istiyorsunuz
  • Sonuçlarınız hakkında gerçekçi beklentileriniz var ise bişektomi için mükemmel bir adaysınız demektir...

Ameliyat, yüzü dar olan kişilere veya işlemden bu yana gıdılarınızın görünümünü vurgulayabileceğinden bazı kişilere önerilmez. Bununla birlikte, ameliyatın sizin için doğru olup olmadığına karar vermenin en iyi yolu, sizi derinlemesine muayene edebilecek ve durumunuzu derinlemesine tartışabilecek kurul onaylı estetik plastik cerrahınız ile Quartz Cliniqu’de yüz yüze görüşmenizdir.

 

Bişektominin Faydaları

Bebek yüzlü olanlar genellikle daha konturlu, keskin hatlara sahip bir yüz görünümüne sahip olmak isterler. Bişektomi bu amaca ulaşmanın en hızlı, kolay ve iz bırakmayan tek yoludur. Değişiklikler hasssastır, ancak zamanla daha çok fark edilir ve prosedürden sonra iyileşme sadece bir hafta kadar sürer. Bir iki gün veya daha kısa bir süre içinde muhtemelen işinize geri döneceksiniz.

 

Bişektomi nasıl yapılır?

Bişektomi için anestezi uygulandıktan sonra, yanağınızın iç kısmından bir kesi yapılacak ve yanak yağ yastıkçığı çıkarılacaktır. Yara daha sonra emilebilir dikişlerle kapatılacaktır. Eve gitmeden önce, ameliyat bölgesine nasıl bakılacağı, ilaç önerileri, dikkat edilmesi gereken endişeler ve takip ziyareti önerileri konusunda size özel talimatlar verilecektir.

 

Bişektomi Sonrası İyileşme Süreci...

Bişektomi işleminizden sonra doktorunuz, boş yanak boşluğunu desteklemek ve şişliği azaltmak için tasarlanmış özel bir yüz bandajı kullanacak ve buz paketleri uygulamanızı önerecektir. Başınız yüksekte ve sırt üstü uyumanız istenebilir. Quartz Clinique doktorunuz ayrıca enfeksiyon olasılığını azaltmak için belirli ağız gargaraları kullanmanızı da isteyebilir.

Ek olarak, birkaç gün boyunca sıvı veya yumuşak gıdalardan oluşan bir diyet uygulamanız gerekebilir. Önümüzdeki birkaç gün ve haftalarda şişlik ve hafif rahatsızlık azalacak ve bir ila iki hafta içinde günlük klasik aktivitelerinize ve egzersize devam edebilirsiniz. Bişektomi işleminizden sonra cerrahınızın önerdiği şekilde süreci takip ettiğinizden emin olun. İşleminizin tamamlanmasından iki ila üç hafta sonra sonuçları net olarak görmeye başlayacaksınız.

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook:@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas