SİYASET
Giriş Tarihi : 23-06-2021 17:12   Güncelleme : 23-06-2021 17:31

Kepirli köy halkına ayıp ettiniz!

Mersin Büyükşehir Belediyesinin köylere sulama suyu boru yardımıyla ilgili, Kepirli muhtarına tepki gösteren daire başkanının, tüm köy halkına yaptığı terbiye dışı davranışı konuşuluyor...

Kepirli köy halkına ayıp ettiniz!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarımda üretimin artırılması ve çiftçinin desteklenmesi kapsamında hayata geçirdiği çalışmalardan biri olan sulama borusu dağıtımına bu yıl da devam etti. Toroslar ilçesi Doruklu Mahallesi’nde “Su ile toprağı buluşturuyoruz. Bereketi bol olsun” sloganıyla sulama tesisleri için sulama borusu dağıtım töreni gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi’nin öncülüğünde Doruklu Mahallesi Toroslar İlkokulu’nda düzenlenen törene, Kepiri Mahallesi Muhtarı Semavi Erdoğan rahatsızlığı nedeniyle  katılamadı. 

KÖYLÜ CEZALANDIRILDI

Kepirli mahallesi muhtarı Semavi Erdoğan, düzenlenen törene katılamadığı için, daire başkanı Salim Serdar Gökçek'in kendisini aradığını, durumunu açıkladığını ancak daire başkanının boru verilmemesi konusunda köylerini cezalandırdığını ileri sürdü.

BORULARIMIZI GÖNDERİN

Muhtar Erdoğan, iddialarını şöyle sürdürdü: "Törene katılmadığım için gönderdikleri bin 500 metre boruyu da indirmediler. Borular kamyonla bizim köye gelirken, boruları gönderen fabrikadan kamyon şoförüne telefon geliyor ve şoföre ‘Boruları indirmiyorsun’ diye talimat geliyor. Bunun üzerine başkanı aradım ancak nikahtaymış. Telafona çıkan danışmanı bizi görüştüreceğini söyledi ancak halen dönüş yapmış değilller. Bunun üzerine Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Şube Müdürü Serdar Dirik de, hoperlör açıkken telefonda konuştuğu kişiye, “O muhtar terbiyesizlik yaptı, yanlış yaptı, artık benim kapımdan dahi içeri giremez” şeklinde ifadeler kullandı. Zaten hem bu şahısla hem de Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek ile Burhanettin Kocamaz döneminde sıkıntılar yaşamıştık."

Sonses.tv Editörü Emre Gerçekel, kepirli köyüne gönderilmeyen su borularının hemen gönderilmesi için Başkan Vahap Seçer'in de gereğini yapacağına inandığını söyledi.