SPOR
Giriş Tarihi : 25-06-2021 08:42   Güncelleme : 25-06-2021 08:42

Yıldırım'dan Ali Koç'a: 'Seni affetmem. Seni bu seyirciyle göndereceğim'

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında bir daha başkan adayı olmayı düşünmediğini söyledi. Yıldırım, Ali Koç yönetimine ise sert tepki göstererek, “Ben buraya kadar sabrettim, bundan sonra sabretmem! Her gecenin bir sabahı olmaz! Beni kızdırmayın, ayıp denen bir şey var! Ben Fenerbahçe’nin kendisiyim, 30 yılımı bu kulübe verdim” dedi. Ayrıca Ali Koç'a sert sözler sıralayarak 'Seni affetmem, bunu bil. Seni bu seyirciyle göndereceğim' dedi.

Yıldırım'dan Ali Koç'a: 'Seni affetmem. Seni bu seyirciyle göndereceğim'

"Aday olmayacağım"

Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım, uzun süren sessizliğini bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında bozdu. Toplantı öncesinde salona gelen Yıldırım, bu hafta sonu yapılacak olan kongre öncesinde kafalardaki soru işaretlerini kaldırdı.

Gerçekleşecek olan kongrede aday olup olmayacağı tartışmaları yaşanan Aziz Yıldırım, basın toplantısı öncesinde "Bir daha aday olmayacağım" diyerek, bu konuya son noktayı koydu.

“Bize rakip olamazsınız!”

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım uzun süredir süren sessizliğini bozdu. Basın toplantısı düzenleyen Yıldırım, Ali Koç yönetimine sert tepki gösterdi. Bir hayli sinirlendiği gözlenen Aziz Yıldırım, “Ali Koç'un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış. Buradan söylüyorum artık lütfen bizi kendine rakip görme. Biz Fenerbahçe'nin birer ferdiyiz.

Bu saygıdeğer insanlar Fenerbahçe'nin her zaman hizmetinde oldular. Yönetime girerek değil. Dost olarak, arkadaş olarak. Bizi düşman olarak görme. Bizi içinden at. Bizi rakip görme. Bizle rakip olabilmenin tek şansı var. 20 sene başkanlık yapacaksın, birazdan söyleyeceğim şampiyonlukları, başarıları kazanacaksın, stadı yıkacaksın yeniden yapacaksın, kapalı salonu yıkacaksın yeniden yapacaksın, Topuk Yaylası'nı, Dereağzı'nı, Can Bartu'yu, hepsini yıkacaksın yeniden yapacaksın.

Sonra gözümün üstünde kaşım var demeyeceksin hapise gideceksin, hapise! Öyle şey yok! Bugüne kadar sabrettim, bundan sonra sabretmem! Yanındaki insanlar ‘Aziz Yıldırım'a göstereceğiz' diyorlar. Bana kimse bir şey gösteremez! Her gecenin bir sabahı olmaz, bilin! Beni fazla kızdırmayın! Ayıp denen bir şey var, sustukça üstümüze geliyorsunuz. Ben Fenerbahçe'nin kendisiyim! 30 yılımı bu kulübe verdim ben! Beni soyundurmayın yeniden! Korkuyorsunuz! Korku dağları sardı, gidiyorsunuz boykot yapacaklar diyorsunuz.

Biz Fenerbahçeliyiz, boykot yapmayız! Ahlaksızlar! Bizi şikayet etmeyin. Ben de gidip başkalarının söylediğini yapmam, bunu bilin. Finansal konuşacağım, konuşacağım tabi.

Sen konuştun, 3 senedir anlatıyorsun. ‘Enkaz aldık' vesaire. Benim ve arkadaşlarımın suistimali varsa mahkemelere orada. Gidersiniz bizi mahkemeye verirsiniz. Ama ben sizi mahkemeye vereceğim. Bunu bilin! Fenerbahçe kürsüsünde çıkıp da konuşan insanların verdiği sözleri yerine getirmesi lazım” ifadelerini kullandı.