MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 09-07-2021 13:23   Güncelleme : 09-07-2021 13:42

Seçer'den Cumhur ittifakına 'Hülle yapmayın'

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, Millet Bahçesi’nin tahsisi ve Öğretmenevi’ne devredilmesi konusunu değerlendirdi. Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ya da Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı’na mensup bir belediye başkanı olsaydı, Millet Bahçesi Öğretmenevi’ne mi verilirdi böyle hülleyle? Bu hülledir. Bunları söylemeyin, bana da söyletmeyin. Bu hülledir” dedi. Öğretmenevi’ne devri eleştiren Seçer, “Yahu Öğretmenevi’nin işi mi Millet Bahçesi? Bu Büyükşehir’in işi. Büyükşehir’in o şekilde teşkilatlanması var” diye konuştu.

Seçer'den Cumhur ittifakına 'Hülle yapmayın'

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Birinci Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan oturumda idareden gelen 13, komisyonlara havale edilen 18 ve gündem dışı 2 madde olmak üzere toplam 33 madde görüşüldü. Başkan Seçer, Millet Bahçesi’nin tahsisi ve Öğretmenevi’ne devredilmesi konusunu değerlendirirken, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ya da Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı’na mensup bir belediye başkanı olsaydı, Millet Bahçesi Öğretmenevi’ne mi verilirdi böyle hülleyle? Bu hülledir” dedi. Öğretmenevi’ne devri eleştiren Seçer, “Yahu Öğretmenevi’nin işi mi Millet Bahçesi? Bu Büyükşehir’in işi. Büyükşehir’in o şekilde teşkilatlanması var” diye konuştu.

Seçer, Millet Bahçesi’nin Öğretmenevi’ne devrini değerlendirdi: “Bu hülledir”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak’a Millet Bahçesi konusunda cevap veren Başkan Seçer, “Şimdi ben size bir şey daha sormak istiyorum. Şimdi Millet Bahçesi dedi. Lütfen kalbinizin en böyle adaletli köşesiyle düşünün. Yani beyninizi oraya odaklandırın. En adaletli şekilde. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ya da Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı’na mensup bir belediye başkanı olsaydı, Millet Bahçesi Öğretmenevi’ne mi verilirdi böyle hülleyle? Bu hülledir. Bunları söylemeyin, bana da söyletmeyin. Bu hülledir. Sen şirkette sermaye artırımı yapacaksın, e yap. Yap. Konuşalım, arkadaşlara rica edelim. Biz tahakküm kuramayız Meclis’in üzerinde. Ama otururuz bunları rica ederiz. Gültak iyi niyetle, böyle böyle bir şirket, Denizkızı. Buyurun getirttirdik Denizkızı’nı. Ne yapmışız Denizkızı’nda? Allah razı olsun, verdiniz de millete güzel bir fayda sağladık. Bakın tamam yardımcı olalım. Gidin tertemiz plajlarımız var. Buyurun gidin denetleyin. Her an gidin, gece gidin, gündüz gidin. Gözünü seveyim. Yahu 12 milyon 283 bin lira ile ben devralmışım. Bunu bilmiyor muydunuz? Yani yüzlerce insan çalışıyor. Kışın çalışan yok, maaş ödüyor burası. Bunları bilmiyor musunuz? Biliyorsunuz. Vallahi de biliyorsunuz, billahi de biliyorsunuz. Almışız ilk yıl 1 milyon 914 bin lira yatırım yapmışız. İkinci yıl, yani 2020 yılında 3 milyon 225 bin lira yatırım yapmışız. Sizden 14.01.2020’de de 10 milyon liralık sermaye artırımı istemişiz ve bu borçlar ödenmiş değerli arkadaşlar. Yani bir düzene koymuşuz biz bu şirketi. Sizin böyle bir ihtiyacınız varsa hay hay Gültak, Sayın Gültak biz yardımcı olalım. Samimiyetimle söylüyorum ama hülleye siz bu Meclis’i niye alet ediyorsunuz?” dedi.

“Lütfen bana engelleme yok demeyin”

Parkların tahsisi konusunda pek çok engelle karşılaştıklarını anlatan Başkan Seçer, Millet Bahçesi’nin Öğretmenevi’ne devri konusuna yine değinerek, “Yahu Öğretmenevi’nin işi mi Millet Bahçesi? Bu Büyükşehir’in işi. Büyükşehir’in o şekilde teşkilatlanması var. Buyurun Akdeniz Belediyeniz yapsın bakalım, kolay mı?” dedi.

Kültür Park ve Atatürk Parkı ile Anamur’da Rauf Denktaş Parkı’nın kesin tahsisinin Büyükşehir Belediyesi’nde bulunmadığını ifade eden Seçer, “Biz yapıyoruz orayı. Temizliğini, budamasını, ekimini, dikimini. Her türlü engellemelere rağmen. Kültür Park bizde değil arkadaşlar. Atatürk Parkı’na gece girilmiyordu arkadaşlar. Her türlü kriminal iş vardı. Buyurun gidin oraya. Bu belediye yapıyor, bu belediye çalışanları yapıyor. Efendim engelleme yokmuş. İhaleye çıkacağım Atatürk Parkı’na, çıkamıyorum. Kültür Park’a ihaleye çıkacağım. Bakın, kalan kısmını ihaleye çıkacağım. Orada proje kapsamında işler yapacağım, kesin tahsisi gelmediği için yapamıyoruz. Engelleme yok diyorlar. Anamur’a hal yapacağız tahsisi gelmiyor, engelleme yok. Bozyazı’ya hal yapacağız, her şeyi hazır. Engelleme var, gelmiyor tahsisimiz, engelleme yok. Tarsus’a Kültür Merkezi kazandıralım diyoruz. Gerçekten çağdaş, modern, güzel bir kültür merkezi. Yahu belediye hizmet alanı. Şu anda tahsisi bizde. Orada küçük bir değişiklik olacak. Bir imza. ‘Buraya sosyal tesis yapılabilir’ denecek. Hepsi öyle bir ibare. Yıldır bekliyoruz Sayın Gültak, bunun adı engelleme değil mi? Yazık günah değil mi? Daha sayayım mı? İller Bankası’ndan bitüm için teminat mektubu alamadım, 6 milyon lira para ödüyorum her ay. Borçlanma alamadığım halde ödüyorum. Ama siz benden yol istiyorsunuz. Ben yüzümü de ekşitmiyorum. Param yok demiyorum. Herkes benden bir şey istiyor ama lütfen bana demeyin ki ‘engelleme yok.’ Bunu dediğiniz noktada haksızlık etmiş olursunuz” diye konuştu.