SİYASET
Giriş Tarihi : 23-08-2017 10:53

Bakan Elvan, yeni spor yatırımlarının müjdesini verdi

Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin il genelinde gençler için spor tesislerinin yapımı sürerken, 2017 yılı yatırım programı ve ek yatırım programına 6 yeni projenin daha alındığını belirterek, “Gençlerimizin geleceği için her türlü yatırımı yapacağız” dedi..

Bakan Elvan, yeni spor yatırımlarının müjdesini verdi

Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin il genelinde gençler için spor tesislerinin yapımı sürerken, 2017 yılı yatırım programı ve ek yatırım programına 6 yeni projenin daha alındığını belirterek, “Gençlerimizin geleceği için her türlü yatırımı yapacağız” dedi.
Bakan Elvan, yazılı bir açıklama yaparak, Mersin’de gençlik ve spor alanında halen devam eden ve yeni yapılacak olan yatırımları anlattı. Mersin’in 2013 yılında düzenlenen Akdeniz Oyunları ile birçok ile nasip olmayacak çok önemli ve modern tesislere kavuştuğunu vurgulayan Elvan, bu tesislerin etkin kullanımı için gerekli çalışmaların yapıldığını kaydetti. Gençlerin spor alanlarına daha rahat erişimini sağlamak için her türlü yatırımın hız kesmeden devam ettiğini dile getiren Elvan, 2017 yılında yeni tesislerin inşasının başladığını, yeni projelerin de 2017 yılı yatırım programı ve ek yatırım programına alındığını ifade etti.
“Gençlerimizin spor alanlarına erişimini kolaylaştırmak için yeni yatırımlar yapıyoruz”
AK Parti hükümetleri döneminde Gençlik Hizmetleri ve Spor alanında da önemli eserleri Mersin’e kazandırdıklarının altını çizen Elvan, “Birçok şehrimize nasip olmayan modern ve dev tesisler Mersin’de mevcut. Bununla yetinmiyoruz. Gençlerimizin spor alanlarına erişimini kolaylaştırmak için yeni yatırımlar yapıyoruz. Gençlerimizin geleceği için her türlü yatırımı yapacağız. Gençliğe yatırım demek geleceğe yatırım demektir. Çok başarılı gençlerimiz var. Potansiyeli olduğu halde imkanları olmadığı için bunu ortaya koyamayan gençlerimiz var. Bu potansiyeli ortaya çıkaracağız. İl merkezinde ve ilçelerimizde gençlerimizin spor ve sosyal faaliyetlerini güçlendirecek yatırımları yapmaktan çekinmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
İlçelerde devam eden spor yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Elvan, şunları kaydetti: “Erdemli-Kayacı Futbol Sahası ve Basketbol sahası yapım işine başladık. Yaklaşık 4 milyon liralık bir yatırım ve şu anda çalışmalar sürüyor. Yine aynı şekilde Mersin İzcilik ve Gençlik Kamplarının Modernizasyonunu yapıyoruz. Burada da yaklaşık 45 milyon liralık bir yatırım söz konusu.”
Birçok projede de yapım ihalesi aşamasına gelindiğini aktaran Elvan, Silifke Stadyumu’nun bakım ve onarımı ile aydınlatmasının yapılması işinde ihaleye yakında çıkılacağını, yaklaşık 4 milyon liralık yatırım yaparak Silifke’yi çok güzel bir stadyuma kavuşturacaklarını bildirdi. Aydıncık’ta yapmayı planladıkları yaklaşık 3 milyon lira maliyetli futbol sahası için de çalışmaların hızla sürdüğünü belirten Elvan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün proje ve maliyet çalışmalarını tamamladığını, bu yıl içeresinde ihalesini gerçekleştireceğini kaydetti.
“6 yeni projemizi daha hayata geçiriyoruz”
2017 yılı yatırım programı ve ek yatırım programına yeni projelerin de alındığını müjdeleyen Elvan, “6 yeni projemizi de hayata geçiriyoruz. Bunları 2017 yılı yatırım programına ve 2017 yılı ek yatırım programına aldık. Mevcut iki katlı ve çok eski durumdaki boks ve eskrim salonunu yıkarak buraya Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezini yapacağız. Proje çalışmaları sürüyor, tamamlanır tamamlanmaz ihalesine çıkılacak. Silifke, Akdeniz, Tarsus ve Erdemli ilçelerimize birer Gençlik Merkezi kazandıracağız, yatırım programına aldık. Şu anda bu 4 proje için arazi tahsis çalışmaları sürüyor. Tamamlanır tamamlanmaz proje çalışmaları başlayacak ve en kısa sürede de ihalelerine çıkılacak. Bunları çabucak tamamlayıp gençlerimizin hizmetine sunacağız. Yine bunlara ilave olarak Akdeniz ilçemizde bir de spor salonu inşa edeceğiz” dedi.
Elvan, merkeze ve ilçelere uzak mahallelere mini halı sahalar yapacaklarını da kaydetti.