SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-07-2021 16:09   Güncelleme : 14-07-2021 10:12

Yağlı Cildinizi Jeuvenile ile Temizleyin

Cildin yağlanması en büyük sorunlardan biri olmaktadır. Çünkü yağlı ciltte çok daha fazla siyah nokta ve sivilce türevi aknelerin gözlenmesi söz konusu olmaktadır.

Yağlı Cildinizi Jeuvenile ile Temizleyin

Cildin yağlanması en büyük sorunlardan biri olmaktadır. Çünkü yağlı ciltte çok daha fazla siyah nokta ve sivilce türevi aknelerin gözlenmesi söz konusu olmaktadır. Bunun temel sebebi ise foliküllerin tıkanmasından kaynaklanmaktadır. Yağlı cilde sahip olan kişilerin cildinin ürettiği yağ miktarı fazla olmasından kaynaklı olarak foliküllerin tıkanması söz konusu olur. Böylelikle tıkanan foliküller içerisinden siyah noktalar oluşur. Siyah noktaların giderilmemesi halinde bu siyah noktalar iltihaplanarak sivilcelere de dönüşebilmektedir. Sivilce siyah noktaya göre çok daha acılı bir akne türüdür. Bundan dolayı yüzümüzü gerekli sabunlar ve bakım setleri ile sürekli olarak temizlememi gerekmektedir. Bu noktada Jeuvenile markası tarafından üretilmiş olan akne karşıtı yüz temizleme jel tam da ihtiyaç duyduğunuz ürün olacaktır. Düzenli bakım gerçekleştirmeniz halinde yağlı olan cildinizde sivilce ya da siyah nokta oluşumunun gözlenmesi söz konusu olmaz.

Yağlı Cilt Nedir?

Yağlı cilt aslında kişilerin yüzünde bulunan foliküllerin çok fazla yağ üretmesinden kaynaklanan doğal bir durumdur. Bazı kişilerin folikülleri çok daha fazla yağ üretmesi durumunda yağlı cilt oluşumu da gözlenmektedir. Bundan dolayı ise cildin olduğundan daha yağlı gözükmesi söz konusu olur. Bu yağın yüz üzerinde temizlenmemesi durumunda foliküllerin içi bu yağlar ile dolar ve aman içerisinde akne oluşumuna neden olur. Akne oluşumunu engellemek adına sürekli olarak yüz temizliğine önem verilmesi gerekmektedir.

Yağlı Cilt Nasıl Anlaşılır?

Özellikle T bölgesi adı verilen burun ve alnın birleştiği noktada elinizi gezdirmeniz durumunda eliniz yağlanıyor ise yağlı bir cilde sahip olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu noktada yağlı cilt belirtileri olarak burun kenarlarının da yağlı olması gösterilebilmektedir. Basit bir sabunu su ile yıkama işlemi ile yağlı cildin temizlenebilmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede yağın gözenekleri tıkaması ve siyah nokta gibi aknelerin oluşumunun gözlenmesi söz konusu olmaz. Böylelikle estetik görüntünüzden ödün vermeden ve herhangi bir kozmetik deformasyona uğramadan her daim bebeksi bir yüze sahip olabilmeniz söz konusu olmaktadır.

Yağlı Cilt Nasıl Temizlenir?

Yağlı cildin bakımının yapımı esnasında doğal sabunlar kullanmanız mümkün olmaktadır. Bu sabunlar ile birlikte yüzünüzü düzenli periyotlar halinde yıkamanız durumunda fazladan üretilen yağ cildinizden temizlenebilir. Böylelikle akne oluşumu gözlenmez ve kozmetik görüntünüzden ödün vermezsiniz. Yağlı cildin temizlenmemesi durumunda açık gözenekler yağ ile dolar ve bu da siyah nokta, beyaz nokta ve sivilce gibi oluşumların meydana gelmesine neden olur. Bu oluşumlar dış görünüşünüzde çirkin bir görüntünün oluşmasına neden olur. Bundan dolayı yağlı cildin bakımının yapılması oldukça önem arz eden bir husus olmaktadır.

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yağlı bir cilde sahipseniz ve bakımının nasıl yapılması gerektiğini bilmiyorsanız su ve sabun kullanarak yağların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Doğal sabunlar yardımı ile cildinizdeki yağların temizlenmesi söz konusu olmaktadır. Fakat doğal sabunlar tek başına yeterli olmamaktadır. Bu noktada en iyi yağlı cilt temizleme jeli üretimini sağlayan Jeuvenile markası ile temizliği destekleyebilir ve cildinizin çok daha temiz bir hal almasına katkı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda en etkili cilt temizleme jeli olmasından dolayı akne oluşumlarının da önüne geçerek sizlerin kozmetik görüntüsünü her zaman koruyabilmesine olanak sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.