MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 26-07-2021 07:38   Güncelleme : 27-07-2021 09:20

Yuhalandı, kürsüden indirildi, meydandan kovuldu!

Mersin Büyükşehir eski Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Partiyi temsilen katıldığı yörük şöleninde kürsüden indirildi, meydandan kovuldu!

Yuhalandı, kürsüden indirildi, meydandan kovuldu!

Yörede yayın yapan bir internet gazetesinin haberine göre; Mersin Büyükşehir eski Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Partiyi temsilen katıldığı Erdemli Sarıpınar yaylası Yörük şöleninde 'siyasi' konuşma yaptığı ileri sürülerek kürsüden indirildi.

Yörüklerin kürsünün etrafını çevirmesi ve toplumdan gelen yuhalamalar üzerine konuşmasını kesmek zorunda kalan Kocamaz, kendi özel güvenliği ve jandarmanın koruması altında meydandan çıkartıldı.

Her fırsatta kendisinin de Yörük olduğunu dile getiren Devrik Başkan Kocamaz, Yörük şöleninde gördüğü tepki karşısında şaşkına dönerek, siyaset yapmadığını söylediği halde Yörüklerin ısrarla kürsüden indirmesi dikkatlerden kaçmadı.

Kocamaz’ın kendisine oy potansiyeli olarak gördüğü Yörüklerden adeta tokat yemesi, siyaseten bittiği sinyalini verirken, MHP’den sonra İYİ Parti’ de de varlığının sona ermesi bekleniyor…

Mersin’de siyaset gözlemcileri, Yörüklerin meydandan kovduğu Kocamaz’ı, ‘siyasi mefta’  olduğunu tescilledikleri görüşünü savundular…