SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-08-2021 19:02   Güncelleme : 05-08-2021 08:29

Lekeli Ciltlere Özel Güneş Kremi: Solante Pigmenta

Güneş, en güçlü D vitamini kaynağıdır. D vitamini alımını sağlamak ve bronzlaşmak için özellikle yaz aylarında plajlarda, tatil beldelerinde uzun süre güneşleniriz.

Lekeli Ciltlere Özel Güneş Kremi: Solante Pigmenta

Güneş, en güçlü D vitamini kaynağıdır. D vitamini alımını sağlamak ve bronzlaşmak için özellikle yaz aylarında plajlarda, tatil beldelerinde uzun süre güneşleniriz. Ancak unutulmamalıdır ki cilt güneşin zararlı ışınlarına karşı maksimumum 5 ile 30 dakika arası korur. Bu dakika sonrasında uzun süre güneşe maruz kalmak ciltte leke, nem ve elastikiyet kaybı gibi problemleri meydana getirir.

Her cilt tipinin güneş ışınlarına karşı korunmaya ihtiyacı vardır. Bu noktada özellikle lekeli ve lekelenmeye eğilimli ciltler diğer cilt tiplerine oranla daha dikkat etmeli ve yaz aylarında güneş kremini yanından ayırmamalıdır. Bahsettiğimiz gibi güneşe uzun süre maruz kalmak ciltte başta leke olmak üzere birçok problemi oluşturur. Eğer sizin de cildiniz lekeye eğilimli ise özel olarak geliştirilmiş olan Solante Pigmenta güneş kremini deneyebilirsiniz. Hadi hemen bakalım!

Solante Pigmenta Lotion SPF 50+ Güneş Koruyucu

Lekeli ve lekelenmeye eğilimli ciltler için geliştirilmiş koruyucu losyondur. İçeriğindeki SPF50 sayesinde güneşin zararlı ışınlarına karşı cilde maksimum koruma sağlar. Yağsız ve ince yapısı sayesinde hem cilde kolayca uygulanır hem de cilt tarafından hızlıca emilir.

Denize veya havuza girmeden ya da çıktıktan sonra uygulama yapabilirsiniz, suya dayanıklı formülle hazırlanmıştır. Hipoalerjeniktir ve paraben gibi zararlı maddeler içermez. Cildin korunmasına yardımcı olur ve ciltte leke görünümünün önlenmesini destekler.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle güneş kremini yaz kış farketmeksizin kullanılması gerektiğini vurgulamak isteriz. Ancak özellikle yaz aylarında ve tatil beldelerinde koruyucuyu güneşe çıkmadan önce temizlenmiş cilde eşit bir şekilde uygulayınız. Suya ve tere maruz kaldığınızda güneş koruyucunuzu 2 saate bir tekrarlayabilirsiniz.

Siz de tüm Solante güneş koruyucu çeşitlerini Dermokozmetika’dan inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, kapıda ödeme ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.