MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 18-08-2021 14:21   Güncelleme : 18-08-2021 16:08

Dolandırıcılar ev kadınlarının cüzdanına göz dikti

Kolay yoldan para kazanmak için her türlü hile ve yalanla vatandaşın cebine göz diken dolandırıcıların son kurbanı ev hanımları oldu. Mersin'de de çok sayıda kadını dolandırdıkları öne sürüldü.

Dolandırıcılar ev kadınlarının cüzdanına göz dikti

Kolay yoldan para kazanmak için her türlü hile ve yalanla vatandaşın cebine göz diken dolandırıcıların son kurbanı ev hanımları oldu.

Gün geçmiyor ki dolandırıcı çeteleri yeni bir yöntem bulmasın. Zorlu ekonomik şartlarda ayakta durmaya çalışan insanların umut ve hayalleriyle alay eden dolandırıcılar, masum insanları tuzaklarına düşürüyor.
Son olarak kurdukları internet siteleri ve açtıkları instagram hesaplarıyla ev hanımlarını hedef alan çete üyeleri, “Evde iş imkanı” adı altında kadınları maddi ve manevi zarara uğratıyor. Yaklaşık 33 bin takipçisi olan evde.sabunpaketlemeoffical adlı instagram hesabında, “Siz de bizimle çalışmak ister misiniz?” diyerek ev hanımlarını tuzaklarına düşüren dolandırıcılar, çete lideri olduğu iddia edilen Abdulmutalip Bingöl adlı şahısın banka hesabında topladıkları haksız kazanç ile lüks hayat sürüyorlar.
Evde paketleme işine girerek aylık en az 2800 TL kazanacaklarına inandırılan kadınlar, “Öncelik olarak size göndereceğimiz ürünlerin ücretini ödemeniz lazım” yalanıyla tezgaha düşürülüyor. Abdulmutalip Bingöl’ün hesabına yatırılan paranın ardından mağdurlar ile bir daha irtibata geçmeyen dolandırıcılar, parasının peşine düşen insanların telefonunu engelleyerek, yeni kurbanların peşine düşüyor.
Şikayet sitelerinden bir sonuç alamayan mağdurlar, “Biz yandık başkaları yanmasın” temennisinde bulunurken, mağduriyetlerin giderilmesi ve suçluların biran önce yakalanması için kolluk güçleri ile yetkililerden yardım bekliyor.