MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 23-08-2021 12:56   Güncelleme : 23-08-2021 13:36

Trafik polislerinin açığa alınma olayı Mersin'i gerdi

Ak partili Bayan Milletvekilinin aracının önünü kesen iki trafik polisinin açığa alınması ve haklarında soruşturma açılması üzerine çıkan tartışmaların sonucunun nereye varacağı merak ediliyor...

Trafik polislerinin açığa alınma olayı Mersin'i gerdi

Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ı Erdemli ilçesinde telsiz ihbarı üzerine durduran trafik polislerinın açığa alınması ve haklarında soruşturma yapılmasıyla ilgili olaylar chp ve valilik arasında ipleri gerdi.

Olaylar nasıl gelişti:

CHP'li Ali Mahir Başarır, sosyal medyada yaptığı paylaşımda: "AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, kendisini trafikte durduran polislerimize “şerefsiz” diyor ve iki polisimizi de bayram arifesi günü açığa aldırıyor!" açıklaması üzerine Mersin valiliğide  dü bir açıklama yaptı.

Mersin Valilğinden yapılan açıklamada, "Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır..." iddiasında bulunuldu.

 CHP’li Başarır, valilik açıklamasının üzerine Vali Su'yu hedef  alarak  'istifa' çağrısında bulundu. 

Başarır'ın Valiyi istifaya çağırdığı ve basına gönderdiği sosyal medya ki videolarında şu sert açıklamaları yaptı:

“Siz Mersin’in valisisiniz, 1 milyon 850 bin kişinin valisisiniz, benim de polislerin de Abanoz Yaylası’ndaki çobanın da valisisiniz. Sizin, ‘kapıma yaklaşma çekil’ , ‘Erdemli’ye her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum’ diyen, görevini yapmaya çalışan polislere ‘şerefsiz’ diyen milletvekiline bir cevabınız var mı? Siz, AKP’yi mi temsil ediyorsunuz? Twitter hesabınıza baktım, AKP milletvekillerini takip ediyorsunuz, Cumhurbaşkanını, Bakanları takip ediyorsunuz. Bir tek CHP’li milletvekilini, belediye başkanlarını takip etmiyorsunuz. Bu kadar mı taraflısınız? Siz Mersin’e yakışmıyorsunuz. Mersin’de böyle vali istemiyoruz. Ya Mersin’in valisi olun ya tayin isteyin ya da istifa edin. Biz taraflı, AKP’nin il başkanı gibi davranan vali istemiyoruz. Siz 22 yıllık mesai arkadaşlarınız olan polislerin haklarını savunun, milletvekilinin değil.” 

Ak partili milletvekilinin aracının önünü kesen iki trafik polisinin açığa alınması ve haklarında soruşturma açılması üzerine çıkan tartışmaların sonucunun nereye varacağı merak ediliyor...