MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 25-08-2021 15:03   Güncelleme : 25-08-2021 16:28

Pozcu Beyaz Sinek istilasında

Mersin kent merkezinde, Pozcu semti olarak bilinen Bahçelievler mahallesinde çarşı ve pazara giden vatandaşlar, Beyaz sinek istilasından yürüyemez ve soluk alamaz duruma geldiklerini öne sürdüler.

Pozcu Beyaz Sinek istilasında

Pamuk ekiminin bol olduğu 70'li yılların başında Mersin'lilerin birlikte yaşamaya alıştığı Beyaz Sinek bu yıl yeniden hortladı. Koloni şeklinde havada uçuşan Beyaz Sineklerin varlığı rahatsız eder boyutlara ulaştığı o dönemlerde  merhum Belediye Başkanı Kaya Mutlu, Mersin'i havadan uçakla ilaçlattırarak, mücadelede etkin olmuş ve iki-üç yıl içinde beyaz  sineğin kökünü kazımıştı.

Bugün tekrar Beyaz sineğin ortaya çıkması cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşları çok rahatsız etmeye başladı.

Mersin kent merkezinde, özellikle'de pozcu semti olarak bilinen Bahçelievler mahallesinde çarşı ve pazara giden vatandaşlar, Sonses'i arayarak, Beyaz sinek istilasından yürüyemez ve soluk alamaz duruma geldiklerini öne sürdüler.

Maskesiz dolaşılamayacak duruma geldiklerini anlatan vatandaşlar, beyaz sineklerin oğul şeklinde havada uçtuklarını, Büyükşehir Belediye yetkililerinin etkin biran önce etkin mücadele başlatmasını istediler...