SİYASET
Giriş Tarihi : 29-08-2021 14:56   Güncelleme : 29-08-2021 14:56

CHP Mersin Milletvekili Başarır 30 Ağustos Zaferi mesajı

Chp Mersin Miletvekili Ali Mahir Başarır, zafer bayramı mesajı yayınladı.

CHP Mersin Milletvekili Başarır 30 Ağustos Zaferi mesajı

Başarır'ın mesajı aynen şöyle:
"Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği, Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ’un sonucu, Türk Milletini, özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuşturan altın bir sayfanın açıldığı büyük zaferin 99. yılını coşkuyla kutluyoruz.


30 Ağustos Zafer Bayramı, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Özgürlük ve bağımsızlığa olan aşkımız bugün de 30 Ağustos 1922 günü kadar canlıdır. 30 Ağustos günü, aziz milletimiz "Ya istiklal ya ölüm” diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklarda yaşayan insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir.


Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek, bağımsızlık ve emperyalizme karşı koyma konusundaki kararlılığımız o gün olduğu gibi bugün de devam etmektedir.  Türkiye Cumhuriyeti, özgürlüğünden, bağımsızlığından hiçbir zaman vazgeçmeyecektir. Çağdaş bir devletin kurulmasında önemli taşlardan biri olan ve yaklaşık 200 yıllık bir taarruz zaferini getiren Başkomutanlık Meydan Muharebesi kolay kazanılmamıştır ve bu yüzden de kolay unutulmayacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, vatanı için mücadele veren kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum."