Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
30 MART Perşembe 19:46
Advert

EVLERE ŞENLİK MUHALEFET

Fikret Yalçın
Fikret Yalçın
Giriş Tarihi : 17-01-2023 20:25

EVLERE ŞENLİK MUHALEFET

        

           Sevgili dostlar, ister KIZIN ister SÖVÜN ama sn. ERDOĞAN bu dünyada gelmiş, geçmiş hiçbir liderin yapamayacağı bir şeyi başardı; Kendi sadık tabanına 20 yıldır ülkeyi “ CHP’nin yönettiğini, bütün olumsuz işlerin altında (ZAMLAR dahil) CEHAPE zihniyeti var” diye inandırdı ya, vallahi bravo!

           Bizim muhalefet ise yıllardır bu değirmene su taşıdı; örnekleri ortada…Birinci örnek Menderes’in yakasına yapıştı diye, asırlardır bir şehir efsanesi olan DENİZ BAYKAL’ın demokrasi adına (güya) Recep Tayyip ERDOĞAN’a Siirt seçimleri sonucunda genel başkanlık ve Başbakanlık yolunu açması…ikinci örnek, tarikat ve cemaatlere, kumpaslara göz yumması….üçüncü örnek toplumu ayrıştırma politikalarına sessiz kalması…dördüncü örnek ,muhalefetin diğer paydaşlarının genel başkanlık, eş başkanlık, belediye başkanlarının , meclis üyelerinin ve temsilcilerinin resmen görevden alınmasına sessiz kalması .…5.örnek LAİK’lik ilkesinden taviz verilmesi…6.örnek , gelişmiş veya az gelişmekte olan ülkelerin bile kurucu liderlerine saygı duyulurken , kurucu liderimiz ATAMIZA kim, hangi hakla söver? gibi bir moddan uzaklaşılması… T.C resmi kurumlardan ve andımız okullardan kaldırılırken seyirci kalınması…vs…örnekleme çok, sizler de altını doldurabilirsiniz…

         Sonuç, EKMELEDDİN veya “ Adam kazandı” diyerek saat 21.00’de havlu atanların değil, bu uğurda mücadele edecek birinin ortaya çıkması, acilen gerekmez mi? Tahmin ediyorum bu ülkede İKTİDAR, muhalefet, MUHALEFET ise iktidar olmamak için çalışıyor!

                          Saygılarımla….

YORUMLAR
Sonses.tv