Ali Kaya neden hedef tahtasına konuyor?
İbrahim Arı

Ali Kaya neden hedef tahtasına konuyor?

Bu içerik 2402 kez okundu.

Sosyal medyadan takip ettiğim kadarı ile, bu Aralık ayı içerisinde; kamu kuruluşlarından, sivil toplum kuruluşlarından, merkez mahalle muhtarlıklarından ve farklı siyasi partilerden oluşan temsilcilerle "Mut İçin Doğalgaz" ismiyle bir platform oluşturuldu. Bu platform Mut’ta muhtarlar aracılığı ile imza kampanyalarına başladı. Tek amaçları Ermenek’e kadar gelen doğalgazın Mut’a da getirilmesi. Mut’ta özellikle kış aylarında oluşan hava kirliliğinden kurtulmak için önemli bir adım. Hem Mut'un Ermenek'ten, Karaman'dan neyi eksik..?

Benim de desteklediğim ve tamamen Mut’un çıkarlarını gözettiğini düşündüğüm oluşum görev dağılımını şöyle yapıyor: Platform başkanlığını Orman İşletme Müdürlüğü’nden Yafes Demir, başkan yardımcılıklarını kaymakamlıktan Fatih Gökçe, merkez muhtarlarından Yusuf Köğce ve Ticaret Odası’ndan Mustafa Devam üstleniyor. Mut Belediyesinden Ali Kaya ise sosyal medya ve halkla ilişkiler sorumluluğunu üstleniyor.

Daha pazar gününe kadar; imza kampanyası ve imza kampanyasının ilçe halkı tarafından kabul görmesi gibi her şey yolunda giderken Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın kendisinden istenilen destek talebine verdiği hayalkırıklığı yaratan yanıtla birlikte ortalık karışıyor.

Hani siyaset cambazlarının altından kalkması zor durumlarda; günü kurtarmak, dikkatleri başka yöne çekmek, konunun özünü konuşmak yerine olayı manüpile edebilmek için bir günah keçisi veya bir kurbanlık aradıkları yöntemleri vardır ya Ali Kaya’nın durumu da işte biraz öyle olmuş gözüküyor.

Hem yeni seçilen AKP Mut İlçe Başkanı Celal Kasap tarafından yapılan basın açıklaması, hem de eski AKP’li Mut Belediye Başkanı Murat Orhan tarafından yapılan kamuoyu duyurusunda, Mut İçin Doğalgaz Platformu sözcüsü Ali Kaya, AKP Mut İlçe Kongresi için Mut’a uğrayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan Mut’a doğalgazın gelmesi için destek istediği ve bakanın "Belediye elimizde olsaydı bu iş bitmişti" cevabının video görüntüsünü yayımladığı için günah keçisi olarak hedef tahtasına konuldu ve ağır ithamlara maruz kalıyor.

Gerek AKP Mut İlçe Başkanı Celal Kasap tarafından yapılan basın açıklamasında "Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın AK Parti Mut 6. Olağan Kongresine katılımları esnasında Mut Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Kaya’nın Mut’a doğalgaz getirilmesi konusundaki talebi üzerine Sayın Bakanımızın verdiği cevap üzerine sosyal medyada da başlatılmaya çalışılan karalama kampanyasını şiddetle kınıyorum" şeklindeki sözleri, 

gerekse eski Belediye Mut Başkanı Murat Orhan’ın "Ayrıca kameraya çekerek karalama kampanyasının fitilini ateşleyen ve kutlu davaya hakaretler yapılmasına vesile olan arkadaş: “Eniştelerin bu partide ilçe başkanlığı yaptı, kuzenlerin yönetimde genel merkezde.. onlara söylemedin mi sen bu talebini? Onlar da olması için uğraştı da Sayın Bakanım Lütfi Elvan mı engelledi?"şeklindeki sözleri bana göre, konunun kişiselleştirilip Ali Kaya’nın hedef tahtasına oturtulma çabasından başka bir şey değildir.

Ya asıl konu neydi?
Mut'a doğalgazın getirilmesi...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500