YEREL SEÇİM HAVASINI  SOLUYORUZ ARTIK...
Kamil Cömertler

YEREL SEÇİM HAVASINI SOLUYORUZ ARTIK...

Bu içerik 1114 kez okundu.

Bir seçim biter,yeni bir seçim başlar...

Anamur’da politik gelişmeleri iyi okuyanlar ve iyi takip edenler çok iyi biliyor ki, Anamur’da siyaset hiç bir zaman soğumadı...

Yeni gelişmelere bir göz atalım.

MHP’de sancılı günler bitti, ama,içinden İYİ partinin doğuşu ile birlikte ülkücüler yeni platformlara taşındı,,

Anamur’da tüm siyasi partilerin ilçe kongrelerini tamamladı,şimdi gözler yerel seçimlere çevrildi. Kısacası, Anamur yerel seçimleri adete solumaya başladı.

MHP’nin Anamur kulislerine kulak verdiğimizde, önümüzdeki günlerde parti ilçe merkezine paralel olarak üye bazında ve alan çalışmalarında hareketliginin giderek artacağı gözden kaçmıyor.

MHP’de önümüzdeki yerel seçimler için MHP İl başkan yardımcısı Ramazan Yalçın,Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler müdürü İbrahim Erdinç ve MHP Anamur ilçe Başkanı Ahmet Karan’ın Belediye başkan aday adayı oldukları artık kulislerde yer almaya başladı.

CHP’deki gelişmeler de ise şimdiki ilçe Başkanı Ayhan Güven’in adı aylar öncesi ortaya çıkmıştı.CHP’de şimdilik Mustafa Umut Yılmaz,Yalın Kılıç isimleri de kulislerde yer alıyor.Ancak,CHP’de parti içindeki hesaplaşmaların artacağı giderek kaçınılmaz bir hale geliyor. Gelin siz buna “Klasik CHP”argümanı da diyebilirsiniz. Her adımın,her aksyonel çalışmaların,Parti içi demokrasi adına olduğu söylensede, sonu bitmeyen tartışmaların partiye verdiği zarar açısından gelişmeler bir o kadar da şaşkınlıkla izlenebiliyor.

Politik hareketlilik bir denge meselesidir, siyaset ise çok daha denge isteyen bir konudur.CHP’de her yerel seçimler öncesi maalesef dengeler alt üst olur,aday belirlendikten sonra ise dengeler yeniden kurulur ve dışa dönük çalışmalar kendine yeni bir yön bulur.

Ak parti de ise durum bir başka açıdan degerlendirilebiliniyor.İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz aylar öncesinden Belediye Başrkan adayı olabilmek için var gücüyle çalışıyor.Ancak yerel seçim havasına girdikçe yeni,yeni isimlerin ortaya atıldığını da görebiliyoruz.

Ören eski Belediye Başkanı Aziz Doluoğlu,milli egitim eski müdürü Aziz Dagıstan ve İş adamı Bahir Aslangil’in de isimleri Ak parti kulislerinde zaman,zaman dillendiriliyor ve degerlendiriliyor.

MHP’den ayrılarak kuruuluşu tamamlanan ve Türkiye siyaset arenası içinde yer alan İYİ Parti Anamur’da ilçe seçimlerini yaparak politik alanlarda yer almaya başladı.

İYİ partinin adayının Şimdiki Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin olacağı her ne kadar kesin gözüyle bakılıyorsa da,Antalya’da yaşamını sürdüren Anamurlu iş adamı Musa Ertugan’ın da Anamur’da İYİ partinin adayı olabilecegi konusunda bir takım ön çalışmalar yaptığı da biliniyor.

Anamur ,yerel seçimlerine dönük siyasi kulislerin giderek yükseldigi Mersin’in önemli ilçelerinden birisi,Bilindigi üzere Yerel seçimlerin genel seçimlerden en anlamlı farkı önce Aday isimlerinin,partilerinin önünde bulunması...

Bu ne demek...

Seçmenler özellikle ilçelerde yerel seçimlerde adayların kim olduguna bakıyor.Misyonu ,Güvenilirligi,halkla ilişkileri,vizyonu,kişisel özellikleri gibi konular mercek altına alınabilmektedir...

Anamur güncel yaşamının büyük bir bölümünde yerel seçimlerle yatıyor,yerel seçimlerle kalkıyor.Parti ilçe başkanlarının ve yönetim kurulu üyelerinin çeşitli yerlerde yaptıklyarı geziler,ziyaretler,toplantılar,ikili ilişkiler gibi politikanın olmazsa ,olmaz çalışmalarını şimdiden hızlı bir şekilde sürdürmeleri bunun bir işareti olarak karışımıza çıkıyor.

Anamur artık yerel esçimleri adeta soluyor.

Bu günlerde oluşan kulislere şöyle bir göz attık,

Yeni gelişmelerin,yeni aday adaylarının ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır elbette...

Yerel seçimlere yönelik tüm gelişmeleri,kulisileri,çalışmaları ve bu kanallarda görebildigimiz,duyumlarımız ve gelişmelerle birlikte olmayı sürdürecegiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erbaş: ″İslam, barış, huzur, kurtuluş ve denge demektir″
Erbaş: ″İslam, barış, huzur, kurtuluş ve denge demektir″
Mezitli Belediyesi Hayvan Mezarlığı büyük ilgi görüyor
Mezitli Belediyesi Hayvan Mezarlığı büyük ilgi görüyor