MUT’UN 45 YILLIK HASRETİ
İbrahim Arı

MUT’UN 45 YILLIK HASRETİ

Bu içerik 1118 kez okundu.

Siyasi partilerin, Yüksek Seçim Kurulu’na 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin aday bildirimleri tarihi 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17:00'de sona erdi. Aday listelerine girenler giremeyenler, küsenler küsmeyenler derken Mut belkide tarihinde ilk defa mecliste 2 milletvekili ile temsil edilme şansını yakaladı.

Adaylardan ilki, AKP Mersin 3. sıradan milletvekili adayı, Navdalı Köyü’nden Avukat Zeynep Gül Yılmaz. Zeynep hanım aynı zamanda partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu Asil Üyesi. Daha önceden de Mersin’den milletvekili adayı gösterilmişti. Çok büyük bir sürpriz olmazsa Zeynep hanım milletvekili olarak mecliste Mut'u ve Mersin’i temsil edecek.

İkincisi, CHP Mersin 5. sıradan milletvekili adayı, aslen Mut Demirkapı Köyü’nden, Mut’ta iyi tanınan, sevilen, sayılan, halk ile ilişkileri iyi olan, CHP Mut İlçe Başkanlığı da yapmış, Saydam Mühendislik şirketi sahibi, Eğitimci ve Makina Mühendisi Mehmet Saydam.

Mehmet Saydam’ın Mersin milletvekili olarak mecliste Mut’luları ve de Mersin'i temsil etmesi, biraz da bu kısa zamanda göstereceği performansa ve Mut’luların, hatta Taşeli bölgesinin kendisine ne kadar sahip çıkacağına bağlı.

Peki, Mehmet Saydam kazanmalı mı?
Evet, kazanmalı...
45 yıl sonra artık Mut milletvekili hasretine son vermeli.
Şimdi hem Mehmet Saydam, hem Mut’lular büyük bir sınav verecek, seçimini yapacak ve 45 yıllık milletvekili özlemine belkide son verecek.

Mecliste farklı iki siyasi partinin milletvekilleri ile temsil edilmesi Mut için altın tepside sunulmuş büyük fırsat...
Mut’un yıllardır biriken temel sorunlarını aşabilmesi için çok önemli olanak...
Mut kabuğunu kırmayı başarabilmelidir!
Mut’un mecliste 2 milletvekili ile temsil edilmesi ile birlikte, başta ekonomik getiriler olmak üzere Mut zenginleşir, gelişir ve büyür.
Gerek tarım alanında gerekse sanayi alanında yatırımlar olur, Mut üretir, markalaşır ve herkes kazanır.
Çok değil 40 yıl öncesinin Mut ile Karaman’ına bakıp bugünkü Mut ve Karaman’la karşılaştırın ne demek istediğimi daha iyi görür ve anlarsınız...
Mut sahipsiz kalmamalı ve Mersin'in üvey evladı görünümünden sıyrılmalıdır!

Şimdi Mut ve Taşeli bölgesi bir seçim yapacak ve 2 milletvekilini çıkarabilmenin sınavını verecek.
Sözü Mehmet Saydam’a bırakayım:

“Hepinizin temsilcisiyim. Orada sizin gözünüz, kulağınız, orda bir temsilciniz olacağım. Meclis kapısı, evimin kapısı, gece gündüz hepinize 24 saat açık olacak. Mut 45 yıl sonra bir hasretini sona erdiriyor. Benim mutluluğum bundan dolayı. 24 Haziran’da İnşallah bu kötü süreç sona erecek, diye düşünüyorum. Hep beraber çok büyük işler başaracağız. Sadece CHP’lilerin değil, Mut’un milletvekili olarak oraya gideceğiz.”

Adaylarımızın Mut ve Mersinimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Yolun açık olsun Bolacalı yörük çocuğu Mehmet Saydam…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500