Beyhan BALABAN
Beyhan BALABAN
Giriş Tarihi : 19-06-2018 04:57

Hepinizi çok seviyorum!

MERHABA; ATA’mın Evlatları, CUMHURİYET'in Neferleri, DEVRİMLERİN Militanları, LAİKLİĞİN Sembolleri. Merhaba; Gecem, Bulutum, Dağlar, Uçan Kuşlar, Canlılar, Ağaçlar, Çiçekler, Denizi Öperek Kaybolan Kızıl Günbatımı... Dostlarım, Arkadaşlarım, Kardeşlerim; görüyorum ki rahatsızlığım ilerlemiş, haberiniz olmuş, Ben’i yaşatmış sayfamda DEVRİM yapmışsınız. Bir süre sonra hiçbir gerçek saklanamıyor. Eskiden mektupları sahibi açardı, şimdi FACEBOOKLA MEKTUPLAR HERKESE AÇIK... Anlayacağınız hep Beyhan BALABAN mı yazacak, bu kez sizler bana yazmışsınız… 
Canlarım Gazeteci Arkadaşlarım hayati tehlikeye giren sağlık sürecimi haber yapmışsınız, ne diyeyim vazifenizi yapmışsınız. Hep birlikte SEVGİNİZİ; Beni sahiplenerek, hayatımı yaşatarak göstermişsiniz. Basın Mensubu Meslektaşlarıma ve Sizlere gönülden çok teşekkür ederim. Dualarınız hepinize iyilik olarak dönsün. Ailenizle, sevenlerinizle birlikte; SAĞLIKLI, MUTLU ve UZUN YAŞAYIN. En derin sevgilerimle hepinizi yürekten öpüyorum. Kalbiniz daima sevgiyle çarpsın. Hayat hiç birinizi sevdiklerinizden ayırmasın. Madem Beni yazılarımdan ziyade duygulara eriştiğim dizelerde anmışsınız, o halde sizlere Şiirle merhaba demek isterim. En kısa zamanda yazı yazmaya gayret göstereceğim… Konuşmak istemeyen bir ruh halindeyim, son iki saattir uyandığımdan beri bana sorular soruluyor, yanıtları biliyorum konuşamıyorum, yaz dediler yazdım, Oğlum Laptop getirdi, sizleri gördüm şimdi sizlere yazıyorum, yazmak benim ilacım, bunu biliyorum… Hepinizi çok seviyorum. Sevgi ve Saygılarımla.

SOĞUK DÜŞLERİMİN ŞÖVALYESİ
Canım kurumuş toprak gibi kor oldu da;
Yine de istemedim bir damla Su..
Yüreğim uzaklığına ağladı, yandı da;
Yine de dayandım, dile gelmedi dudaklarım..
Tenim, damarlarım bir bir kesildi, koptu da;
Yine de çıkmadı sesim, kımıldamadı bedenim,
Sen vardın gözbebeklerimde, avuçlarımda..
Yaprakların göğsümde, ellerimde bana güç oldu da;
Yine de okşadım, sıkmadım, incitmedim ağrılarımla..
Başım kucağında, buz gibi uzanırken yarı musalla taşında,
Aşk Kemiğindi Beni ısıtan, parmaklarımın ucunda..
Aslına Şeyda olduğum, ruhum eziyetten çırpındı da;
Yine de sana inancım Beni Senden koparmadı..
Kanım durulmadı, kızıl sular gibi aktı da;
Yine de Kalbim öldürmedi BİZ’İ…

19 Haziran 2018 – 02:15
Beyhan BALABAN

Saygıdeğer Arkadaşlarım; yorumlarınıza hemen yanıt yazamayabilirim. Telefonlarınıza bir süre bakamayabilirim, konuşmakta zorlanıyorum, telefonum zaten yanımda değil. Beni bir süre hoşgörün, kendimi toparlamam, kalkmam lazım. Ve burada Beni çıldırtan aletlerin sesi bir yana, Şiirimin altına Tarih yazmak için internete baktığımda tarihe inanamadım, sayfamda etiketlerinizin tarihine baktım yine Haziran. Bana bir saat önce 5 Mayıs dediler, şu an ŞOKTAYIM Arkadaşlar, tarih 19 Haziran, şoktayım… Sevgi ve Saygılarımla.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, çiçek ve yazı
NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu