YANILDIM
İbrahim Arı

YANILDIM

Bu içerik 1025 kez okundu.

Seçim sonuçlarının bana çok büyük bir hayalkırıklığı yaşattığını söylemeliyim.
Ülkenin artık gerginliklerden, ayrıştırmalardan, düşmanlaştırmalardan yorulduğunu, kibirden, israftan, azarlanmaktan bıktığını, ivedilikle barışa ve huzura ihtiyaç duyulduğunu, ekonomik koşulların ağırlaştığını, komşularımızın hemen hemen hepsiyle kavgalı olmamızın sonuçlarının görüldüğünü, 16 yılda bilmem kaç defa değiştirilen adeta darmadağın edilen eğitim sisteminden memnun olunmadığını ve her şeyden de önemlisi bu seçimlerin öyle sıradan herhangi bir seçim olmadığının bilindiğini sanıyordum. 
Yanıldım...
Evet yanıldım...

Bu seçim sonuçlarıyla birlikte ülkenin demokrasi ile bağlarının tamamen kopmasının ilk adımları da atılmış oldu. Bundan sonra güçler ayrılığının esas alındığı parlamenter sistemden tek adam rejimi olan başkanlık sistemine geçilecek ve 2023 hedefi ile birlikte yeni bir döneme geçiş yapılacaktır.

Ancak bu yeni dönemde ülkeyi çok zorlu günlerin beklediği de açık. Tek kişi her şeye karar verdiği başkanlık sisteminin resmen devreye girdiği 24 Haziran 2018 seçimlerinin başta siyasi ve ekonomik bedeller olmak üzere tüm ülke göğüsleyecek. Bunun dışında yeni dönemin sosyolojik ve tarihi sonuçlarını da hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Evet seçim sonuçlarında yanıldım yanılmasına da, buna rağmen aklımda Çetin Altan’ın o ünlü sözü var; "Enseyi karartamayalım..."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’in temizliği kadınlara emanet
Mersin’in temizliği kadınlara emanet
AKİB’den A’dan Z’ye Dış Ticaret Eğitimi
AKİB’den A’dan Z’ye Dış Ticaret Eğitimi