Emin Güleç
Emin Güleç
Giriş Tarihi : 06-10-2018 10:46

ZOR YILLAR

"Esaret Günlerinden, Kurtuluş Günlerine."
 
İlçemiz sakinlerinden; *Sn. İsmail GÜLER tarafından, roman olarak kaleme alınmış, bence daha çok edebi hikaye türünü de çağrıştıran, herkes tarafından bir solukta okunacak bir kitap.
Düşüncesine, yüreğine, emeğine, kalemine ve ellerine sağlık.
Kitabın arka kapağına;
 "Birinci Dünya Savaşının ardından, yangın yerine dönen Anadolu'da iç karışıklıklar, açlık, yokluk ve umutsuzluk hakimken, küçük bir bozkır kasabası olan ANKARA'da eşine, emsaline rastlanmayan bir özgürlük meş'alesi tutuşturulur...
Kısa zamanda, tüm Anadolu'ya yayılan kurtuluş ateşi, Silifke ve Taşucu'ndaki yurtseverlerin de yüreğini yakıp kavurur...
Kurtuluş Savaşı'nın, akıllara durgunluk veren hikayesine, bir de Silifke ve Taşucu Halkının gözünden, bakmak ister misiniz?"
Yayıncı ve yazarı, bu notu düşmüşler.
Sn. İsmail GÜLER kardeşimiz; bugüne kadar, sanatın resim, şiir, öykü, çizgi roman, müzik dallarında, amatör bir anlayışla yaptığı mütevazı çalışmalarına, birçoğumuz tanıklık etmişizdir.
Ancak, Ulusal düzeyde, "FAVORİ YAYINCILIK" tarafından basımı gerçekleştirilen, eserinden dolayı kendisini, bu edebi çalışması  nedeniyle özellikle kutluyor ve tebrik  etmek istiyorum.
Başarıları sürekli olsun! Kolay gelsin.
İçerisinde yaşadığımız şu günlerde; eserindeki öykü tadında anlatımlarını ve unutmaya yüz tutmuş güzel hasletlerimizi, yalın ifadelerle anımsatmasının yanında, bize kurtuluş ve kuruluş yıllarını, aynı zamanda çok yakın ve onurlu geçmişimizi, tarihi bilgi ve belgelere dayalı olarak yaşananları, bazen yerel ve gerçek, bazende hayali kahramanlarının şahsında yalın, sade ve akıcı bir anlatım diliyle ve herkesin anlayacağı şekilde çok güzel anlatmış.
Vatan söz konusu olduğunda gerisinin teferruat olduğunu, satır aralarında çok güzel örneklerle  betimlemiş.
Savaşın, zor ve sıkıntılı anlarını, esir kamplarındaki soydaşlar arasındaki dayanışmayı anlatırken, çoktan unutmaya yüz tutmuş, insanlık anlayışlarımıza da adeta bir projektör tutarak, uyararak dersler veriyor.
Yoldaşlığın, savaş alanlarında ve esir kamplarında bile nasılda boy verip yaşa(n)ması gerektiğinin de altını çiziyor.
Sözün kısası; herkesin zevkle okuyacağı, kendisinden çok şeyler bulacağı ve çok özel duygusallıkların yaşanacağı, çok kolay okunabilecek bir kitap olmuş.
İYİ OKUMALAR!
NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu