Tarih unutturmayacak haini ve namussuzu!
AYÇA ÖZTORUN

Tarih unutturmayacak haini ve namussuzu!

Bu içerik 1236 kez okundu.

Bir zamanlar Uğur Mumcu’nun kuyusunu kazmaya, vatan haini yaftası yakıştırmaya çalışan hain Nazlı Ilıcak, yobazlarla işbirliğinden, laik devleti yobaza, şeriata peşkeş çekmekten kodeste gün sayıyor.

Yani demek istediğim şu;

Uğur Mumcu ölümsüzdür.
Vatan haini Ilıcak ve yalaka yandaş gazetecilerin rezilliği “GÖRÜLMÜŞTÜR”

SANA TEŞEKKÜR BORCUM VAR UĞUR AMCA...

Babamın vekilliğinden sonra, çalıp küpleri doldurmadığından dolayı hırsız müteahhit olmayıp, Öğretmenliğine devam etmek için gerekli yerlere başvurdu.

Bir süre sonra Bala’nın Avşar köyüne tayini çıktı. Her gün Ankara’dan Bala’ya gitmek için yola çıkan babam, uzun yoldan gocunmayıp, “öğrencilerim beni bekler” diyerek, Ankara Emek mahallesindeki evimizden Avşar köyüne kadar her gün gidiş geliş yaptı.

Atıl hale gelmiş okul adeta köyün terk edilmiş ahırı gibiydi. Babam o okulu, kütüphanelerle, çevre düzeni ve bakımıyla okul haline getirdi. Öğrencileriyle aralarında müthiş sevgi bağı vardı. O öğrenciler, dilbilgisi dersinde Nazım Hikmet, Ahmet Arif şiirlerinden öğrendiler yüklemi, özneyi ve bağlaçı!

O dönemler küçüktü yaşım. Beni de dönem dönem köye götürür, öğrencileriyle aynı sıralara oturturdu ve ders dinlememi isterdi.

Sanıyorum altı aya yakın görevine devam etti. Bu durumdan rahatsız olanlarda vardı. Nasıl olurdu da İsmail Hakkı Öztorun’u göreve başlatırlardı?

Bir süre sonra suç duyurusunda bulunan Nazlı Ilıcak, babamın 16 yıllık öğretmenliğine son verdirdi. Hemen ardından babam Barış Derneği üyesi olduğu için tutuklandı. Nazlı Ilıcak’ın öncülüğü ile faşist darbeci alçak Evren ve saz arkadaşları, babamızı da, ekmeğimizi de elimizden almıştı. Babam ardında, umudunu yitirmiş dört kız çocuğunu ve ekonomik sıkıntıyı bize yansıtmamaya çalışan eşini yani annemizi bırakmıştı. Ekmek bile almaya zorlandığımız acı yıllardı o yıllar!
İşte o dönem UĞUR MUMCU cezaevine, babama gönderdiği mektuplarla onu bir an bile yalnız bırakmadı. Bize her zaman güç verdi.

Bugün Mumcu’lardan, Öztorun’lardan bize gururla taşıyacağımız şerefleri kaldı.
Evren gibi, IIlıcak gibi alçakları ilerde torunlarıma anlatabilmek için sürekli yazılar yazacağımı biliyorum.

Tarih unutturmayacak haini ve namussuzu! Tarih unutturmayacak ekmeğimizi, gencecik hayatları çalan halden bilmezleri...

Yeni nesile, gerçek hainleri görmek istiyorsanız faşist diktanın içinde bulabilirsiniz diyorum.
Nerede çıkara dair bir durum varsa, nerede yalan ve talan varsa, nerede kana susamışlık varsa, faşizmin kendisidir diye anlatabiliyorum.

Ama kendime söz geçiremiyorum.

“Yazman bile kâfi değil mi nedir içinde yanan ateş?” diyorum kendime. Olmuyor! Dün gibi yaşıyorum her şeyi! O acı dolu ateş sönmüyor!

Nazlı Ilıcak’la hep karşılaşmak istedim ama bir türlü yüz yüze gelemedim. Fakat içim çok rahat!
Oğluna; “hain annenin oğlu olmak nasıl bir duygu?” sorusunu sorma fırsatım oldu.

Uğur amca; seni sevgi ve saygıyla anıyorum. Ellerini, kardeşlerimden hiç bir farkı olmayan oğlun Özgür’ün ellerinde görüyorum. Sen sonsuza kadar dillerimde “uğurlar olsun” dediğim türküsün.

Sen benim için ölümsüzsün...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’in temizliği kadınlara emanet
Mersin’in temizliği kadınlara emanet
AKİB’den A’dan Z’ye Dış Ticaret Eğitimi
AKİB’den A’dan Z’ye Dış Ticaret Eğitimi