MERSİN VE ANAMUR’DA SEÇİM KRİTİĞİ
Kamil Cömertler

MERSİN VE ANAMUR’DA SEÇİM KRİTİĞİ

Bu içerik 1859 kez okundu.

CHP’nin Mersin Büyükşehir adayı Vahap Seçer sahaya inerek güçlü bir performans gösteriyor.Doğrusunu isterseniz Seçer hep politika arenasının içindeydi.
Bilindiği gibi iki dönem milletvekilliği yaptı. Son üç yılda Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için çok çaba gösterdi çalıştı, bire, bir temas kurdu ve kendini sürekli gündemde tuttu.
Bunu göz ardı etmek haksızlık olur.
Gazetecilik yaşamının paralel olarak siyasetinde içinde bulundum,yıllarca, genel ve yerel kaç seçim geçirdiğimi  ben bile unuttum.
Vahap Seçer, CHP Aday adayları arasında en iyi olmasa bile en iyiler sıralamasında ilk üçe kesin girerdi vede öyle oldu.
CHP Mersin Büyükşehir’e Vahap Seçer’i aday gösterdiğine göre, seçimi onunla kazanacaklarına inanarak böyle biri karar verdi diye düşünüyorum.
Seçer,  yaptığı konuşmalarda anlamlı ve güzel mesajlar veriyor.Özellikle kendi partililerine ve en önemlisi de aday adayı olan arkadaşlarına,Seçer,tüm aday adaylarını birer,birer ziyaret ederek desteklerini istedi.
MHP Adayı Hamit Tuna ilk açıklanan aday. Daha sonra ise İYİ Parti’den Burhanettin Kocamaz’ın açıklanmasının ardından Vahap Seçer de yarışa katılınca Büyükşehir adayları ekori yarışlarının üç atlısı gibi oldular.
Seçer, Kocamaz, ve Tuna.. Üçü de seçimi ben alacağım diyor,Hepsi de Mersin’i en iyi kendilerinin yöneteceğini söylüyor.
Kocamaz ve Tuna’ nın belediyeciliğini Mersinde yaşamını sürdürenler yakından biliyor.
Ancak henüz daha, Vahap Seçer denemediler... Bu Seçer için avantaj da dezavantaj da dönüşebilir.
Ve en önemlisi Büyükşehir’e oy gönderecek olan ilçe adayları yeni.yeni belirleniyor.. Büyükşehir adayı ile uyumlu çalışacak ilçe adayları Büyükşehirin geleceğinin belirlenmesinde de önemli rol üstlenecekler....
Bu her partinin adayı için geçerli.
Büyükşehir adaylarının performanslarını izlediğimizde “Hatasız kul olmaz” derler.
Onları da seçim çalışmaları sırasında izleyip, göreceğiz.
Sonuçta kazanan Mersin olsun..;
Mersin’e yakışan karşılıklı anlayış ve  hoşgörü içinde bir seçim olsun isteriz..Türkiye tüm Büyükşehir il ve ilçelerinde artık adaylar belirlenmiş ve son nokta konulmuştur...

Ülke genelinde tüm insanlar,seçmenler,kent dinamikleri,kanaat önderleri sivil toplum kuruluşları ve seçmenler  yerel seçim atmosferine girilmiştir, tüm partiler yoğun bir kulis ve güçlü  bir çalışma performansı içine girdiler...,
Bilindiği gibi Yerel seçimlerde parti ön planda değildir ,aday isimleri partilerin önüne geçmektedir...
Yaşadığımız kent’ti en iyi temsil edebilecek ve hizmet getirecek aday her zaman tercih edilen olmuştur.
Ve..bir çağrıda benden olsun..
Adaylarla hep konuşuyoruz, eleştiriyoruz, düşüncelerimizi aktarıyoruz, sesimizi duyurmaya çalışıyoruz...
Ve seçim öncesi her zaman olduğu gibi olacak olmayacak bir sürü vaatlerle yine karşı karşıyayız...
Anamur’da olanı, olmayanı yapılanı, yapılmayanı her şeyi görmekte ve izlemektesiniz vereceğiniz her yanlış oy kentin ve bu kente yaşayan her bireyin geleceği ile ilgilidir.
Özellikle çocuklarımızın geleceği....

Anamur’da yaşamlarını sürdüren ,Bizim gibi Anamur sevdalısı ve gönüllüsü insanlar, bırakın bir takımı tutar gibi parti tutmayı gelin akli selim ile hareket edelim, kendinizi,ailenizi,çocuklarınızı düşünerek
Anamur’a katkı sunacak Anamur’a misyon sağlayacak ve bu kenti elli yıl ileriye taşıyacak Başkan ve Meclis üyelerine destek ve oy verelim.
Karşılarınıza gelecek adayı iyi inceleyin, Anamur  için ne yapacaksın sorularını sorun, Belediye başkanlığı hizmet makamıdır ve bu hizmet ancak vizyon, tecrübe ve birikimiyle olacağını unutmayın...
Yaşamlarımızı sürdürdüğümüz Anamur hepimiz için cennet bir şehirdir, ancak var olan sorunların, ihtiyacı olan yatırımların yapılabilmesi için göreve gelecek Başkan ve Meclis’in çalışacağından, halkın içinde olacağından emin olduğunuz güvendiğiniz Yürekten inandığınız Başkan adayına destek vermeliyiz...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli Belediyesi Aşçısı Aktaş, 3 altın madalya kazandı
Mezitli Belediyesi Aşçısı Aktaş, 3 altın madalya kazandı
Toroslar’da semt pazarlarına sıkı denetim
Toroslar’da semt pazarlarına sıkı denetim