Kamuoyu ve benim vicdanım rahatlatılsın!
A.Vahap Şehitoğlu

Kamuoyu ve benim vicdanım rahatlatılsın!

Bu içerik 6829 kez okundu.

2014 Yerel seçimler öncesi, Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP'den aday adayı olan İstemihan Talay, kendisine çalışmamı ikna etmeleri için yanıma gönderdiği  yeğeni  Enver Köksal'ın yanında görmüştüm.  Sonraki  ay Fikri Sağlar'ın seçim çalışması sırasında Tarsuslu gazetecileri  ve  bürolarını ziyaret ettiğimizde ikinci kez  tanıma fırsatım oldu.

Adı Yakup Yarbay idi.

Çevresinde sevilen , CHP içerisinde etkin, iş adamlığı yanı sıra gazetecilik  kimliği ile öne çıkan birisi.

Onu tanıdıktan sonra kısa süre sonra ölümü beni çok üzmüştü..

Seçimlerde Fikri Sağlar ile İstemihan Talay,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmediler. Çevreleri  Burhanettin Kocamaz'a  aktı.  Kardeş İsmail Sağlar, Burhanettin Kocamaz'ın basın içerisindeki has  adamları arasında yerini  alırken, her ay Mersin Belediyesi  Bütçesinden  iş karşılığı kazandığı paranın miktarı bilinmiyor!!

Yeğen Enver MHP'den Tarsus Belediye Meclis üyesi seçildi. Halen Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde katip üyelik ve çeşitli komisyonlarda  görevli!!

Zaman su gibi akmış. Gözümden de kaçmış..

 Google abinin bilgi denizinde sörf yaparken; 2015 yılında Ahmet Özdemir  adındaki bir kişinin iddiasıyla Doğan Haber  Ajansının servise koyduğu  Belediye Başkanı İçin 'Cinayete Azmettirme' başlığı dikkatimi çekmişti.

Haberde; "Mersin'de emekli memur Ahmet Özdemir, Tarsus İlçesi'nde yerel yayın yapan gazete sahibi işadamı Yakup Yarbay'ın 2 yıl önce kayıtlara intihar olarak geçen ölümünün gerçekte cinayet olduğunu ileri sürmüş, Mersin Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulunmuş. Özdemir, o dönem Tarsus Belediye Başkanı olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz ile yerel gazete sahibi Mustafa Erdoğan'ın azmettirmesi sonucu Yakup Yarbay'ın öldürüldüğüne kadar iddiasını ileri götürmüş. Başkan Kocamaz tarafından yapılan açıklamada, bu iddialar şantaj olarak değerlendirilmiş gereken yasal işlemin başlatılacağı bildirilmiş.."

Bulunduğu suç duyuruları ile bir ölümün perde arkasının aralanmasını isteyen Ahmet Özdemir ise durduk yerde çeşitli cezalara çarptırılmış...

Ne yazık ki kalp hastası olan genç görünümlü emekli  Ahmet Özdemir verdiği mücadelelerde, haksızlık ve zulme dayanamamış bir çırpıda kalp krizinden ölü vermiş!

...

Güvenlik şubeden, C.Savcılığının şüpheli olarak ifademin alınmak istendiği bildirildi. Davaya konu şikayet Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz adına İstanbul'da hukuk bürosu olan Av. Hüseyin Çetinkaya tarafından yapılmış. Dava dilekçesi Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına verilmiş..

Sonses tv'de yayınlanan haberde "Tarsuslu gazeteci Yakup Yarbay'ın ölümü kapatılmasın" başlığını kullanmış ve  "2013 yılında aramızdan ayrılan Gazeteci Yakup Yarbay'ın sır ölümü dilden dile dolaşıyor. öldü mü? öldürüldü mü? İntihar etti deniliyor, acaba öldürülüp intihar süsü mü verildi" dedikten sonra DHA,  Haberler com, Haberanaliz.net v.b haber sitelerinde 2015 yılında "Belediye Başkanı için 'cinayete azmettirme' suçlamasının yer aldığı haberler alıntı yapılmış ve haber bu şekli ile yayına servis edildi.

Tabii ki biz gazeteciler vicdanları rahatlatacak haberlerimizden rahatsız olanlar tarafından dava edileceğiz. 'Şeriatın kestiği parmak acımaz!'

Ancak bu haber, öldürüldüğüne inandığı arkadaşının hakkını aramak için Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyuruları ve Cumhurbaşkanına gönderdiği mektuplarının sonucunu ceza alarak ödemesine üzülüp kalp krizinden ölmüş birinin yarım bıraktığı işi sürdürmek adına yapıldı.

Niye mi?

Tarsus Kaymakamı Fetö terör örgütünden tutuklu.

Tarsus Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy Fetö terör örgütünden tutuklu

Tarsus İlçe Jandarma Komutanı Fetö terör örgütünden tutuklu.

Mersin ve Tarsus Adliye-Emniyet Müdürlüğünde Fetöden tutuklanan ve meslekten atılan onlarca  hakim,savcı ve emniyet görevlileri var iken;

Korku imparatorluğunun kurulduğu Tarsus'ta yandaş gazetecilere verilen işyerleri ve bağlantıları ortada dururken;

Onlarca önemli görevlerde bulunan Fetöcülerin içinde;

Arkadaşının öldürüldüğüne inanan merhum Ahmet Özdemir'in suç duyurusuna rahatlıkla takipsizlik veremezler mi? Dosyanın üzerini kapatamazlar mı?

Kaldı ki bunların tutuklandıkları Fetö Terör örgütünün,

ülkemizde neler yaptığını, ne kumpaslar kurduklarını,

nice suçsuz insanları cezaevine doldurduklarını,

kalkışmalarına karşı koyan yiğitlerimizi nasıl şehit ettiklerini gördük.

Gözü dönmüş bu canilerle işbirliği içinde olanların ve bunlar sayesinde güçlerini koruyanların maskeleri düşürülemez mi?

Yakup Yarbay dosyası yeniden açılamaz mı?

Açılsa kime ne zararı olur?

Kamuoyu ve benim vicdanım rahatlatılsın!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli Belediyesi Aşçısı Aktaş, 3 altın madalya kazandı
Mezitli Belediyesi Aşçısı Aktaş, 3 altın madalya kazandı
Toroslar’da semt pazarlarına sıkı denetim
Toroslar’da semt pazarlarına sıkı denetim