GÖZYAŞI VE ÖLÜM IRKÇILIĞIN UTANCI OLSUN!
AYÇA ÖZTORUN

GÖZYAŞI VE ÖLÜM IRKÇILIĞIN UTANCI OLSUN!

Bu içerik 567 kez okundu.

Bir gün senlik benlik yaratanların da çarkı ters dönecek elbet!
Hümanist olmak insan olmanın gereğidir. Bu dünya ilk oluşumunda kendini tel örgülerle sınırlamadı. Tel örgüleri çeken de, kelle kesen de insanoğlu. Delikanlının her damla gözyaşı ırkçıların, faşizan söylemlerle insanları dışlayanların ayıbı ve utancı olsun.
Kim bilir doğduğundan bu yana ne kadar incindi ırkçı söylemlerin hezeyanından.

Kahrolsun faşizm, kahrolsun Kürt diye ahkâm kesip, “vatan, millet, sevmezsen terket!” diye naralar atan savaş çığırtkanları kompradorlar!

Artık aşka sevgiye de yansımış nefret ve ırkçılık söylemleri.

Benim çok yakınım bir delikanlı da buna benzer bir olay yaşadı. Bana başından geçen olayı anlattığında onun alnından ve gözlerinden öpmüştüm. Ders niteliğindeki küçük anıyı sizle de paylaşmak istedim.

Genç kız ve delikanlı birbirleriyle uyum içindelerdi. Kız sürekli evlilik hayalleri kuruyor, evliliği dilinden düşürmüyordu. Ta ki; delikanlının Kürt olduğunu öğrenene kadar!
Kız, delikanlıya;
“İyisin hassın, seni deliler gibi seviyorum fakat beni istemeye geldiğinde anneme ve babama nasıl söyleyeceğim senin Kürt olduğunu?” diyen genç kızı, delikanlı sessizce dinler. O günden sonra kızla tek kelime konuşmaz. Kız bir süre sonra dayanamaz ve sevgilisinin yanına gelir. “Neden benimle konuşmuyorsun? Çok acı çekiyorum sensiz! Gel ailemden işte beni” der.
Delikanlı, kızın gözlerinin içine uzunca bakar, “iyisin hassın, üstelik beyaz Türk’sün fakat ben nasıl söyleyeceğim anneme ve babama insan olmadığını” der ve kızın yanından uzaklaşır.

İbrahim, keşke sen de bunu yapsaydın. Bir insan faşist zihniyet taşıyan, cahil bir kız için canına kıyar mı? Hatta hiç bir durum insan hayatını sonlandırmaya değmez. Kahroldum içli gözyaşlarına, kahroldum ölümüne delikanlı...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500