9.ANAMUR TARIM VE GIDA FUARI...
Kamil Cömertler

9.ANAMUR TARIM VE GIDA FUARI...

Bu içerik 264 kez okundu.

Muzun başkenti Anamur’da 23-26 Ekim tarihleri arasınsa muhteşem bir etkinlik kapsamı içinde 6. Tarım ve Gıda fuarı gerçekleştiriliyor.

23 Ekim Çarşamba günü saat 10.30’da Ticaret odası salonlarında verilecek kokteyl’in arkasından ,Fuar yürüyüşü başlayacak etkinlik saat 11.00’de Açılış töreni, kurdela kesimi, toplu stand gezisi ve kokteyl ile devam edecek.

Geçtiğimiz yıl,Anamur Tarım ve Gıda Fuarına 85`in üzerinde firma katılmıştı.

Anamur Kaymakamlığı,Anamur Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşlarınca desteklenen ve CNR Fuarcılık tarafından organize edilen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı bu yıl’da ziyaretçi akınına uğracağı kaçınılmazdır.

Tarım ilaçlarından iş makinalarına, Tarım ve Gıda sektöründen, sulama sistemlerine kadar çeşitli firmaların yer alacağı fuarda, standları dolduran firmalar tarım ve gıda sektörü ile ilgili bilgi aktararak ürün tanıtımı gerçekleştirecekler.

Görünen o ki;

Bu yıl 6.sı gerçekleştirilen ve muhteşem bir açılışa sahne ola Fuar ‘a KKTC Başbakanı Ersin Tatar,Tarım ve Doğal kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz,KKTC Türk Ticaret odası Başkanı.Turgay Deniz ve Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de katılımılıyla ulusal ve uluslararası platformlarda adı geçmeye başlayan Anamur tarım ve gıda fuarı için, önümüzdeki yıllarda Uluslar arası bir fuara dönüştürecek adımlar sık,sık atılıyor.

Bilindiginiz üzere Anamur iskelesi yakında açılacak ve gümrük gelecek.bu demektir ki.Anamur-KKTC arasında önemli

turizm,ekenomik ve sosyal bir köprü kurulacak.

Anamur-Gazipaşa arasında tüneller viyadükler ve bölünmüş yol kısa süre sonra tamamlanacak ve Gazipaşa Havalanıın Anamur bağlantısı sorunu kjöklü olarak çözülecek...

Bu gelişmeleri düşündüğümüzde Anamur Tarım ve Gıda fuarının önemi daha iyi anlaşılacak ve daha hızlı yayğınlaşmasını da beraberinde getirecektir...

Anamur Dinamiklerinin,iş insanlarının,kanaat önderlerinin sivil toplum kuruluşları ve Kent yöneticilerinin Fuarın ulusal ve uluslararası pabltformlara tayşınabilmesi doğrultusunda önemli mislyon üstlenmeleri gerekliliği daha çok ortaya çıkmaktadır.

Anamur’un tanıtımı ve gelecege daha çok hazırlanması doğrultusunda fuar önemli şanstır...

Bu nedenle fuara sahip çıkılması gerekliligini bir kez yineliyorum..

Çünkü kazanan hep Anamur olacaktır...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500