DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Şerife ARICI YILDIZ
Şerife ARICI YILDIZ
Giriş Tarihi : 22-03-2020 14:29

Corona günlüğü IV...

Dört tam gündür evdeyiz.
Birbirimize dokunamasak da kızımla aynı havayı solumanın, birlikte yemek yapmanın, müzik dinlemenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Yaşam ilk kez böyle bir durdu, dakikalar uzadı, zamanın akışının farkındayız.
Bir başka şeyin daha...
Ömrümüzü nasıl hoyratça tükettiğimizin, işin gücün, gelecek kaygısının peşindeyken çocuklarımızdan kendimizden ne çok zaman esirgediğimizin, birlikte yapabileceğimiz ne çok şeyi yapamadığımızın.
Evladımızın gözbebeklerine ne kadar uzun zamandır bakmadığımızın, sesindeki güzelliği gerçek anlamda ne kadar az duyumsadığımızın, sevdiklerimize dokunabilmenin duyabilmenin ne kadar değerli olduğunun...
Dün akşam bunları düşünürken konsolun üstündeki Eylül'ün fotoğraflarına takılmıştı gözlerim.
Barbaros İlkokulu'nda ana sınıfına başlarken elinden tutup götürdüğüm saçlarını büyük bir keyifle tarayıp çektirdiğim 2005 yıla ait fotoğraf ve hemen altındaki 2019 da şimdi devam ettiği Yeditepe Üniversitesi'nin yanında kendi çektirdiği fotoğraf.
Aradan tam 15 yıl geçmişti.Onlardan aldığım zamanı onların ve tüm çocukların geleceğine vakfettiğim zamanı ifade ediyordu bu.
Bensiz kalmalarından, onları duyamamam, cevap verememem, onlarla olamamamdan hiç yakınmadan yollarını buldukları zamanlar 15 yıl olmuştu.
Kimbilir kaç kez " anne" diyecek olup, benim olmadığımı farkedip vazgeçmişti.Kimbilir kaç kez omuzuma yaslanmak isteyip bulamamıştı.

Ben bu düşüncelerle, Eylül'ün altı yaşının sevgi ve heyecan dolu gözbebeklerine dalıp gitmişken Eylül'ün bana seslenen hayatta duyabileceğim en güzel sesiyle ana döndüm: " anneeee niye boş boş oturuyorsun? bir şeyler yapsana!" Ne yapayım? dedim.Sen güzel resim çizerdin kağıt kalem getireyim bir şeyler çiz"
" peki getir "dedim.
Ve başladım 15 yılı geri getirmek istercesine. Eylülüm'ün fotoğraflarına bakarak kalemle hatlarını sevmeye.
Çok uzun zamandır bir şey çizmemiş olsam da iyi gidiyordu,taki gözlere gelene dek...
Gözlerine bakamıyordum!...

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yakın çekim

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, çizim

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA
Mersin Adana Tren Saatleri 2021
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder