DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Beyhan BALABAN
Beyhan BALABAN
Giriş Tarihi : 18-07-2020 18:39

MERSİN Büyükşehir’e ULUSAL Basından AĞIR İFTİRALAR

 Akla gelen ilk soru şudur: Böyle Bir Haberin Yapılmasını Kimler Sağlıyor?

         Mersin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarından; Strateji ve Proje Geliştirme Dairesi Başkanı Bedrettin GÜNDEŞ’E, Makine İkbal ve Onarım Dairesi Başkanı Sabahat ASLAN’A ve birçok CHP Meclis Üyesine YENİ ŞAFAK Gazetesinde 17 Temmuz 2020’de yayınlanan haberle ağır iftiralar atıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesinde ne zaman bir görev dağılımı yapılacağı duyulsa; Bedrettin GÜNDEŞ’in adı ne zaman bir görev için geçse; Ulusal Basında hiçbir haber niteliği olmayan, içi boş iftiralarla YENİ ŞAFAK Gazetesi son yıllarda hakkında haber yayınlıyor. Aynı haber 31 Mart 2019’da yine yayınlanmış. Fakat bu kez habere Sabahat ASLAN ve CHP’li Meclis Üyelerinin isimleri de eklenmiş. Bedrettin GÜNDEŞ’e; “MHP’li İşçilere mobbing uyguluyor” iftirasını yazan, daha da ileri gidip “PKK eliyle MHP döneminde işe giren kadrolara zulüm ediyor” diye yazarak aynı haberi yapmaktan geri durmayan bu zihniyeti kim veya kimler harekete geçiriyor? Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER’İN bu soru üzerinde durması ve gerçeğin ortaya çıkması için gereğini yapması; Mersin ve kendi siyasi geleceği için ittifakta önem arz ediyor.

         İkinci soru: Yeni Şafak Gazetesi Sabahat ASLAN’ın Daire Başkanlığını yaptığı “Makine İkbal ve Onarım Dairesi” birim adını net olarak nereden biliyor? Mersin Büyükşehir Belediyesinden birisinin veya birilerinin Yeni Şafak Gazetesine bilgi verdiği ve yönlendirdiği açıkça ortadadır. Zira geçen yıl yayınlanan haberde Sabahat ASLAN ile ilgili bir tek cümle dahi geçmiyor. Bu nedenle haberin belediye içerisinden kasıtlı yaptırıldığı ve ÇOK BASİTÇE, içi boş, belgesiz, verisiz iftira atılarak yazdırıldığı bellidir. Genel siyasette iktidar yandaşı olmayan herkese “Terörist” denilen, “PKK’lı” denilen bir zamanda, mevcut siyasi dönemden geçinerek haberin yazıya alındığı ve ÇOK HAFİFÇE menfaatleri gereği hareket eden bir zihniyete ait olduğu açıkça ortadadır…

         İftira dolu haberde “HDP'Lİ İSİMLER ELİYLE ZULÜM POLİTİKASI” başlığını kullanarak Mersin’de MHP ve HDP fikir düşüncelerini karşı karşıya getirmeye çalışarak, esas amaçta iki karşıt camiayı birbirine düşürmeye çalışan bu haber toplumu birbirine kırdıracak vahim sonuçları doğuracak adımları yaratacak bir suç içermektedir. Bu konuya Mersin Valiliği de Mersin’in siyasi huzuru için açıklık getirmelidir. Toplumda örnek bir geçmişi ve yaşamı olan Bedrettin GÜNDEŞ’le ilgili sahiplenici tavrını tüm yetkililer açıkça göstermelidir ki, Ulusal Basında bir daha kentimizin siyasilerini birbirine düşürebilecek haberler bu kadar kolay ve hazır taslaklarla iftiracı söylemler üzerinden yapılmasın. Mersin Orta Anadolu ve Doğu Anadolu göçlerini en çok bağrına basmış bir kentimizdir. HDP’li olmak Mersin’de dışlanmak değildir, tam aksine seçim sonuçlarını belirleyen bir kitlenin Mersin’de yaşadığını kabul etmektir. HDP’lilerin seçimlerde oy kullandıklarını, siyasi süreçteki varlıklarını kabul etmek huzuru sağlamanın ilk adımıdır. YAŞANMIŞIKLAR ASLA YOK SAYILAMAZ, SAYILIRSA HUZUR BOZULUR. 72 milletin geçmişiyle harmanlanarak doğmuş devletimizin bütünlüğü şahsi çıkarların gölgesinde bozulamaz, şahsi çıkarların oyunlarına alet edilemez.

         EN ÖNEMLİ detay ise Mersin MHP Camiasının veya Cumhur İttifakının konuyla hiçbir bilgisi dahi olmadığı halde; MHP ve HDP’nin özellikle karşı karşıya getirilmek istenmesidir. Ne Cumhur İttifakından seçilen siyasilerimizin ne de MHP’lilerin bu haberden, Ben kendilerini arayana kadar haberleri yoktu. Kasıtlı yapılan bu BASİT HABERİN kaldırılması için Mersinli Siyasilere hangi partiden olurlarsa olsunlar kendi siyasi geçmişleri üzerinden de görev düşmektedir. Gereken açıklamaları yapmaları gerekir. “Bu gün Bana, yarın Sana” diye bir Atasözümüz olduğunu unutmayalım…

         Yeni Şafak Gazetesinde 17 Temmuz 2020’de yayınlanan ve Facebook’ta “Yeni Şafak” yazdığınızda Yeni Şafak Facebook Sayfasında 17 Temmuz’da paylaşılan haberi okuduğunuzda haberin ne kadar gülünç olduğunu göreceksiniz.

         MHP’li İşçileri Bedrettin GÜNDEŞ’in çıkarttığı İFTİRASINA bizzat tanık olarak vereceğim yanıt şudur: Bedrettin Bey kendi biriminde çalışan MHP düşüncesinden hiçbir işçi işten çıkarılmamıştır ve kendi gözlerimle şahit olduğum, bildiğim birçok Büyükşehir Belediyesinde çalışan MHP işçisinin bizzat Bedrettin Bey’le görüşüp dertlerini ona anlattıklarına şahit bir insanım. Sadece MHP’li değil hangi partili olursa olsun Bedrettin Bey’e gidip geçmişten bu güne sorunlarını çözmek için danıştıklarını tüm Mersin BASINI ve siyasete yakın Halk bilir. Bedrettin Bey; Belediyecilikten gelen anlayışla toplumdaki BÜTÜNCÜ ÖNCÜLÜĞÜ tartışılamaz bir insandır. Kentimizde siyaseti karıştıracak bu şekilde yalan ve kasıtlı haberlere izin vermemeliyiz. MAZLUM İŞÇİLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAK ÇOK BASİTTİR.

         Gazetedeki diğer bir iftira ise; Bedrettin Beyi, Sabahat Hanımı ve birçok CHP’li Meclis Üyesini PKK’lı olmakla suçlamaları çok gülünçtür. Yıllardır belediyecilikte başarılara imza atmış geçmişe sahip olan Bedrettin GÜNDEŞ, birçok MHP’li, CHP’li, HDP’li, DP’li vb. siyasiler gibi elbette 1980’de yargılanmıştır. Aile hayatıyla toplumda örnektir. Hiçbir yüz kızartıcı suçu yoktur, siyasi ithamdan da AKLANMIŞTIR. Hakkında hiçbir suçlama olmamıştır. Mersin siyasilerinin %50’den fazlası 1980’de sağ-sol davalarından yargılanmış ve aynı koğuşta yatmış siyasilerden oluşmaktadır. Yeni Şafak Gazetesi, 1980’de yargılanmayan, belli bir ideolojiden olmayan, başarılı bir siyasi geçmişe sahip olmadan yükselenlerin nasıl yükseldiğini araştırırsa çok daha önemli gerçeklere ulaşacağına eminim. En azından böyle bir araştırma gerçek bir haber niteliği taşır, böyle basitçe uzaktan yazdırılmaz! Belli bir düşünce ve görüşten gelerek yükselen mevkideki insanların geçmişi bellidir. Yeni Şafak Gazetesi geçmişi belli olmayanlar nasıl yükseldi onları araştırsın, UZAKTAN KUMANDA İLE YANLIŞ HABER YAPILMAZ!

         Haberde; “31 Mart Yerel ve Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok il ve ilçede HDP ile işbirliği yaptı” cümlesi geçiyor. Elbette CHP işbirliği yaptı, zira CHP-HDP-İYİ PARTİ-SAADET Partisi ve birçok muhalefet partisi birlikte MİLLET İTTİFAKI adı altında Yüksek Seçim Kurulunca bilinerek, tasdiklenerek seçime girdiler ve sandıklarda ittifak olarak oyları sayıldı. Ulusal Basında; bu kadar saçma ve bir suçmuş gibi kaleme alınan başka bir haber yazısı daha görmedim. Yeni Şafak’ta yayınlanan bu haber, Mersin için gülünç bir haberdir mutlaka gereği yetkililerce yapılmalıdır.

         Yeni Şafak Gazetesinde;

“MHP dönemi işe girenlerin ÜCRETLERİ EN DÜŞÜK SEVİYEDEN YATIRILIYOR,

HDP'Lİ İSİMLER ELİYLE ZULÜM POLİTİKASI,

HDP'Lİ İSİMLER ÜST DÜZEY GÖREVLERE GETİRİLDİ,

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİNDEN HAPİS YATTI,

 VeTERÖR İTTİFAKLI MECLİS ÜYELERİ” BAŞLIKLARIYLA hep aynı konuyu işleyen bu HABER hakkında CHP Yetkilileri harekete geçmelidir. Zira aynı yazılar Adana, İzmir ve İstanbul Belediyeleri için de sürekli yazılıp işleniyor. Bu basitliğe son verdirilmelidir.

         Haberlerle ilgili yetkililerin, özellikle Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap SEÇER ve CHP Genel Merkezi başta olmak üzere savcılığa başvurarak artık gereğini yapmalıdırlar. Çünkü bu haberler, tüm yurdu ilgilendiren Millet İttifakına sadık kaldığı için iftiraların arttırıldığı HDP SEÇMENİNE YAKIN OLAN SİYASİLERE önlerini kesmek için özellikle yapılıyor, gündem bilinçli olarak gerginleştiriliyor. Toplum ayrıştırılıyor.

         Hiçbir haber kuruluşunun toplumun huzurunu bozmaya hakkı yoktur bu bir suçtur!

          CHP, 24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakına sadık kalan ve özellikle 23 Haziran İstanbul Yerel Seçiminde MHP Lideri Devlet BAHÇELİ; Osman ÖCALAN’IN mektubu üzerinden İstanbul’daki HDP seçmeninden Cumhur İttifakına oy isterken, BELİNDEKİ PKK KAMBURUNU ATAN Selahattin DEMİRTAŞ Millet İttifakını sonuna kadar destekleyeceklerini HDP’li seçmene seslenerek açıklamıştı. Kandili ve Öcala’nı asla seçimlerde kullanmadı, tam aksine karşılarında oldu, seçmeninin itibar etmemesini söyledi. Bu yüzdendir ki, Selahattin DEMİŞTAŞ yargılanmadan tutukludur. Bu yüzdendir ki; HDP Belediyelerinin çoğunluğuna KAYYUM getirilmiştir. Muhalefet Partilerince; HDP’ye atılan bu iftiralara karşı daha ciddi bir politika ve süreç başlatılmalıdır.

Zira bu ülke daha ne kadar dış güçlerin eliyle Terörle OYALANACAK?

Terör Oyunu ne zaman, nasıl bozulacak?

Şehit Kanı üzerinden siyaset ne zaman bitecek? 

50 yıldır özellikle siyaset eliyle sürdürülen Terör, 100 yıl daha mı sürecek???

Terör oyunuyla daha KAÇ BİN Şehit vereceğiz toprağa!!!  Muhalefet oyunu bozacak politikalar üretmelidir.

         Bedrettin GÜNDEŞ; MERSİN’DE BARIŞIN SEMBOLÜDÜR.

         CHP ve diğer Muhalefet Partileri HDP üzerinden yapılan terör söylemleri politikasının yanlış olduğunu milletimize açıkça tüm yurdu gezerek anlatmalıdır. Kundaktaki bebek bile artık bu oyuna ve yalanlara inanmaz. Ülkemizde, Bedrettin GÜNDEŞ gibi Halkına mal olmuş başarılı belediyecilerin, halkına hizmet etmiş değerli insanların uğradığı iftiralara, toplumu ayrıştırmak, karşı karşıya getirerek menfaatlenmek adına yapılan bu oyunlara, yalan haberlere son verilmelidir. Bedrettin GÜNDEŞ; MERSİN’DE BARIŞIN SEMBOLÜDÜR. Belediyecilikten gelerek yetişip, kültürlerimize, tarihimize, sanata, eğitime, medeniyete önem vererek çalışan kendini ispatlayan ve bir belediye başkalığını çoktan hak etmiş başarılı bir şahsiyettir. Hiçbir göreve tepeden getirilmemiştir. Mücadele etmediği hiçbir yerde bulunmamıştır. Mersinli Yetkililerimizin ve Yazılı-Görsel Basınımızın gereğini yapacağını önemseyerek, Yeni Şafak Gazetesini ve bu haberi yazdıranları kınayarak; Bedrettin GÜNDEŞ’E başarılarının devamını dilerim.

         Saygılarımla

         Beyhan BALABAN

         Cumhuriyet’in KALEMİ

         NOT: Yeni Şafak Gazetesinde adı geçen Meclis üyeleri: “Mehmet Seyitalioğlu, Ali Dinsever, Hayrettin Yıldız, Mahmut Tanış, Sedat Aykanat, Ercan Alp, Zahide Yavuz, Eren Türker, Hıdır Berk, Yeter Güzel, Cejna Saruhan, Nizameddin Bozkurt, Şenay Kızmaz ve Ayşe Sertkaya, CHP listelerine giren HDP'lilerden bazılarıydı” diye olduğu gibi bu cümle ile yazılmış. Cümleyi olduğu gibi kopyaladım.

NELER SÖYLENDİ?
@
Beyhan BALABAN

Beyhan BALABAN

DİĞER YAZILARI 24 TEMMUZ 1908 ve CUMHURİYET’in 4. KOLORDUSU 24-07-2021 15:57 Mersin EMEKLİLER Derneği! 05-07-2021 21:20 GECE YARISI SAAT BİRDİ… 6 MAYIS 1972! 05-05-2021 23:30 50. Yaşında 12 Mart KANLI Muhtırası 12-03-2021 12:11 Vahap SEÇER ve CHP’ne ZARAR VEREN AKIL HANGİ BEYNİN ÜRÜNÜ? !!! 13-02-2021 08:58 KADINLAR SUSMASIN 10-01-2021 07:37 TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE KADININ VARLIĞI 05-12-2020 09:28 Öğretmenler Günün Kutlu Olsun BAŞÖĞRETMENİM! 24-11-2020 08:21 MERSİN Büyükşehir’e ULUSAL Basından AĞIR İFTİRALAR 18-07-2020 18:39 Bilimde Yaşam, Hukukta Yaşam, Dinde Yaşam, Siyasette Yaşam, Orduda Yaşam! 12-05-2020 22:28 100. Yaşında 23 NİSAN, HALKIN SEFALETİ ve 1 MAYIS 28-04-2020 08:31 DOKTOR SEVİCİLİĞİ ve HALKA HAKARET 14-04-2020 08:47 BİLİMDE Ölüm! HUKUKTA Ölüm! DİNDE Ölüm! SİYASETTE Ölüm! ORDUDA Ölüm! 01-04-2020 07:59 Emperyalizmin VİRÜSÜ ve Türkiye 17-03-2020 08:08 RTE İktidarının ÇIKMAZI, Muhalefetin AÇMAZI 03-03-2020 07:48 Alptekin ESER; CHP Siyasetinde GERÇEĞİN ESERİNİ Yazdı 22-02-2020 08:35 Mersin TULUMBA Köprüsü ve METRO Projesi 01-02-2020 08:27 24 OCAK TARİHİ Olayları ve TÜRKİYE İLİŞKİSİ NEDİR? 23-01-2020 23:12 Belediye ŞİRKETLERİ RANT İÇİN KURULUR! 04-01-2020 02:53 MONDROS ÇAYI ve MONDROS KÖPRÜSÜ 24-12-2019 08:28 CHP’li Belediye Başkanlarına ve Kongre Adaylarına 09-12-2019 01:02 Öğretmenler Günün Kutlu Olsun BAŞÖĞRETMENİM! 24-11-2019 00:19 ATAM’IN CUMHURİYETİ AĞLIYOR 26-10-2019 23:37 CUMHURİYET HALK PARTİMİN 96. DEVRİM YAŞI... 09-09-2019 00:25 Bu VATAN HEPİMİZİN... 16-07-2019 08:36 SEÇİMİN İÇ YÜZÜ- Türkiye ve Mersin GERÇEĞİ 21-06-2018 06:19 Hepinizi çok seviyorum! 19-06-2018 04:57 Mersin EMEKLİLER Derneği Yarışında BÜYÜK MÜCADELE 14-04-2018 23:06 Sözde Kadınlar; KADININ Adını KİRLETMEYİN! 07-03-2018 03:59 24 OCAK TARİHİ Olayları ve TÜRKİYE İLİŞKİSİ NEDİR? 24-01-2018 18:11 Yeni yazısı 16-01-2018 23:37 MERSİN CHP İL Delegeleri; KILIÇDAROĞLU’nu RİSKE ATMAZ 09-01-2018 13:37 Hukuksuz Yönetilen Ülkem 29-12-2017 04:04 Önce CHP Tabanı Uyansın! 17-12-2017 00:40 Kadının aktif siyasetinden söz edilmedi 06-12-2017 07:40
ARŞİV ARAMA
Mersin Adana Tren Saatleri 2021
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder