DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Prof. Dr. Ali Vural CENGİZ
Prof. Dr. Ali Vural CENGİZ
Giriş Tarihi : 30-07-2020 08:14
Güncelleme : 30-07-2020 08:25

KURBAN BAYRAMI yerine KARBON BAYRAMI!!

İnsanoğlu için gerçekte ikisinin birbirinden pek bir farkı yok: kurban ya da karbon; ikisi de insanlarımızı daha çabuk ölüme götürüyor.

Bayram adı altında bugün milyonlarca koyun ve onbinlerce inek telef edilecek. 

‘Yedi kişi ineğe girdik!’
İyi halt ettiniz! 

İnek de rüyalarınıza girsin! Hintlilerin ineklere saygısını okuyun da utanın!

Görgüsüzlüğün bir başka örneği olarak öldürdüğünüz hayvanın etinin %80’ini kendiniz yiyeceksiniz! Sonra da ‘ben hayır için kurban kestim!’ diyeceksiniz! 

Yiyeceksiniz de ne olacak? Kurbanın eti damarlarınızda katmer katmer kolestrol olacak! 

Her kurban edip yediğiniz koyun sizi ölüme biraz daha yaklaştıracak! 

Koronadan korkup camileri kapatanlar ne hikmetse halka ‘koyun etini fazla kaçırmayın’ diyemiyor. Kimbilir belki de cepte başka zaman et alacak para olmadığı için...

‘Yahu adamın hiçbir şeyi yoktu. Bir ani kalp krizi; aldı götürdü!’ Son kurban bayramında kaç günde kaç kilo et tüketti ve kolestrolu nerelere çıktı; araştırdınız mı?

Gelelim karbon’a... Kurban’dan farklı olarak karbon size bedava veriliyor. Renkli basını ve dizici yalancı TV kanallarını izleyip şakşakçılık yapmanız ve ampulü oylamanız karşılığında... Siz de beleş kömürü sobanızda cayır cayır yakıp iliklerinize kadar ısınıyorsunuz. 

Bu arada sizin de komşularınızın da akciğerleri elden çıkıyor; kanserojen partiküller damarlarınızda kolestrol hücrelerinin yanında yerini alıyor; bunu da size kimse söylemiyor! 

İskenderun Körfezinde elektrik üretmek için ucuz külürtlü Amerikan kömürü yakan santralların Adana, Mersin Hatay ve Osmaniye illerinde yaşayanlara günde en az üç paket sigara içmiş kadar zarar verdiğini kanallarda duydunuz ya da gazetelerde okudunuz mu? 

Bu kadar şehir hastanesi neden yapıldı sanıyorsunuz? Altı ay önceye kadar korona mı vardı? Camiyi çalan kılıfını, sağlığınızı çalan da hastanesini hazırladı! 

Evet insanlarımızı öldüren kolestrol ve bunu sağlayan KURBAN ile yine insanlarımızı öldüren kömür ve bunun teknik adı KARBON’un bayramları eşadlı olarak anılmalı.

Ya da bayramın adı Kurbanlı Karbonlu Kul Katliam Bayramı olmalı!

NELER SÖYLENDİ?
@
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA