DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Prof. Dr. Ali Vural CENGİZ
Prof. Dr. Ali Vural CENGİZ
Giriş Tarihi : 28-10-2020 03:40
Güncelleme : 28-10-2020 04:04

HAYDİ HERKES SOKAĞA!

Yüzüncü yılı beklemememize gerek yok! Cumhuriyetimize bugün sahip çıkalım. Diktatör kabul etmediğimizi, hilafeti ya da sultanlığı getiremeyeceklerini onlara on milyonlarla yollarda yürüyerek gösterelim. 

Altışar adım ara ile, yüzlerimiz maskeli her Atatürk büstünün önünde ve Anıtkabir’de 29 Ekim’de nöbette olalım. Herkes sağlık kurallarına uyarak bayram günü kendi evinden çıkıp en yakın Atatürk Caddesinden, Atatürk meydanından ya da Atatürk büstü önünden mutlaka geçsin! 

Yurt içinde ve yurt dışında her ülkede, özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve Azerbaycan’da Atamızın emanetine nasıl sahip çıktığımızı herkese gösterelim!

Alkışlarla... Atamızı ve tüm devrim şehitlerimizi alkışlarla analım!  Hepimiz traşlı, kadınlarımız en modern giysilerle ve makyajlı, hepimiz pırıl pırıl aydınlık gözlerle bakarak hep birlikte onuncu yıl marşımızı söyleyerek emperyalizmin ve onun yerli işbirlikçilerinin yüreklerine bir kez daha korku salalım!

Atatürklü bayraklarımızla sokaklara... Kimseyi beklemeden ve kimsenin ardına takılmaya gerek olmadan, önce tek başımıza sonra en önde yürüyerek!

Aydınlık Türkiye’nin karartılmasına izin vermeyeceğimizi haykırmak için sokağa, Cumhuriyetimizi kutlamaya, Cumhuriyete sahip çıkmaya...

Prof Dr Ali Vural Cengiz 
Gurbetteki Atatürkçü Biliminsanları Derneği Genel Başkanı, Arizona ABD

NELER SÖYLENDİ?
@
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA