DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Ceren GÜLÜM
Ceren GÜLÜM
Giriş Tarihi : 05-11-2020 08:40

Yaşamları boyunca umudu hep hatırlatacaklar kendilerine : Elif Ve Ayda

Güne umutla merhaba , sevgili okurum . Köşe yazılarımı okuyanlar iyi bilirler ki , okuyuculara vermek istediğim mesajı kitaplar vasıtasıyla veya olaylar üzerinden yaptığım gözlemleri anlatır ve dolayısıyla yazımı sonlandırırken ''umutla kalın ''derim . Umutla kalmamızı her zaman hatırlatır ve bir parçamız olduğunu ; parçamızı parçalamamamız gerektiğini ısrarla belirtirim . Ve şimdi gel gelelim ki , umudun küçük kalplere nasıl can verdiğine !

Bildiğiniz üzere merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6 ,6 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan binalardan biri olan Rıza Bey Apartmanı’nda hayata büyük bir dirençle tutunmaya çalışan 4 yaşındaki Ayda Gezgin kurtarma ekipleri tarafından sağ olarak çıkarıldı.

Umudun diğer kahramanı Doğanlar Apartmanı'nın enkazında mahsur kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek de , 65 saat sonra yaralı olarak kurtarılmıştı. Elif , kendisini kurtaran itfaiyeci onbaşı Muammer Çelik 'in parmaklarına sıkı sıkı tutunmuştu . İşte bu çocuklar belki de yaşamları boyunca kendilerine umudun ne kadar önemli olduğunu hep hatırlatarak ; karşılaşacakları zorlukların karşısında ayakta dimdik duracaklar . Güçlü ve inançlı bir şekilde ...

Enkazda mahsur kalan herkes pes etmemek üzere umuduna , inancına , kalbinde ve zihninden geçen sevdiklerine sımsıcak bir sevgi ile sarıldılar . Umutla , sevgiyle kalın , diyen bana da birkez daha umut oldu İzmir!

Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı diliyorum. Arama çalışmalarının devam etmekte ve bizler de dualarımızı , umutlarımızı eksik etmeyelim .Zira dualar ve umutlar yaşattı ;enkazdan kurtulanları . Bu zor günlerde lafı uzatarak yüreğini ve enkazdan kim kurtulacak diyerek haberlere uzun soluklu bakan gözlerini yormadan sana sağlıkla , sevgiyle ve umutla kal , diyerek yazımı sonlandırıyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA