Mersin Haberleri, Mersin Son dakika Haberleri - Sonses.tv'de
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 01:28
Advert

KADINLAR SUSMASIN

Beyhan BALABAN
Beyhan BALABAN
Giriş Tarihi : 10-01-2021 07:37

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Tüm Basın Mensubu Meslektaşlarımın, BİZ Yazarların, Şairlerin, düşünerek yazıp üreten, öneren, uyaran beyinlilerin, yanlışa tavır gösteren kişilikli her şahsiyetin, toplumun sesini duyurmayı amaç edinen arkadaşlarımın gününü kutlarım. Bugün 10 Ocak 2021 istedik ki; bugün KADINLARIN SESİ olacak Haber Sitemizi kuralım ve Kadınlarımızın seslerini duyuralım. Zirvede KADINCA Haber Sitemiz (www.kadincagazetesi.com) bugün ilkyazımızla siz Kadınların sesi olmaya başlamıştır. Bize ulaşan, sesini duyurmak isteyen SUSMAYAN, HAYKIRAN, ANLATAN, HAKKINI ARAYAN tüm Kadınlarımıza Zirvede KADINCA Web Haber Siteniz hayırlı olsun. ZİRVE Gazetemizi kurduğumuzda projemizde Zirvede Kadın, Zirvede Çocuk, Zirvede Genç sayfalarımızı daima işledik. Her birine sayfa açma düşüncemiz yaşadığımız hayatın sıkıntılarından biraz gecikti. Fakat Zirve Gazetemizde Çocuklarımızı KIR ÇİÇEKLERİ sayfamızda, Gençlerimizi yaptıkları becerileriyle, Kadınlarımızın bize ulaşan tüm çalışmalarını daima yayınladık. Şimdi KADININ Sosyal Medyada sesi olmamızın zamanı geldi ve geçiyor. Zamanı yakalayıp, siz Kadınlarımızın her türlü sıkıntılarına kucak açarak sitemizde yayınlayacağız.  

         Bölgemizde yaşayan, ülkemizde veya ülke dışında bulunan hangi Kadınımızın ne sorunu varsa tarsuszirvegazetesi@hotmail.com ve beyhanbalaban1973@hotmail.com e-posta adresine sıkıntılarınızı, zorda kaldığınız durumları, uğradığınız haksızlıkları kendiniz yazarak Bize gönderin. Kendi yaşadıklarınızı kendiniz yazarak, isterseniz fotoğrafınızı ekleyerek Bize gönderin, yazınızda hiçbir değişiklik yapmadan Zirvede Kadınca [http://www.kadincagazetesi.com'da]www.kadincagazetesi.com’da yayınlayalım.  

         KADINLAR SUSMASIN 

         Ailede haksızlığa mı uğradınız, dayak mı yediniz, tehdit mi aldınız, bir devlet dairesinde size insanca davranılmadı mı, belediye başkanlarına ulaşamıyor musunuz, emek verdiğiniz milletvekili sizi takmıyor mu, avukatınız sizi oyalayıp zamanında hakkınızı korumuyor mu, yaşadığınız en ufak sıkıntıyı Bize kendiniz yazıp gönderin, kendi haberinizi yayınlayalım. SUSMAYIN! Size “kadınlar çok konuşuyor” mu diyorlar. Kim diyorsa Bize yazın, ne zaman kadınlara bu tür laflar edilmezse o zaman toplum çağdaş yaşama refahına ulaşır. Size hakaret edenleri Bizlere yazın, size saldıranları Bizlere yazın, susmayın, korkmayın. Kendi iradenizle KENDİ HABERİNİZİ kendiniz yapın. Yetkililer sitemizden alıp sizin adınıza belge niteliğinde haklarınızı korusun…  

         İşinizde başarıyı yakalamak mı istiyorsunuz, iş yeri mi açtınız, kızınıza iş mi bulamıyorsunuz, sizi her işinizde engelleyenler mi var; Bize yazarak kendiniz anlatın, haberinizi yayınlayalım.  

         Makam, mevki sahibi olma, seçimlerde aday olma isteğiniz mi var? Engelliyorlar mı? Kendi kendinizi, yaşadıklarınızı, projelerinizi, kendi tanıtımınızı kendiniz yapın, Bize gönderin sitemizde yayınlayalım.  

         10 Ocak 2021 Çalışan Gazeteciler Günümüzü SİZ KADINLARIMIZA ARMAĞAN Ediyoruz. Bugün Bizlerden önce sizlerin günü olsun, sizlerin sesini duyurabilmek Bizlere en büyük hediyedir. Önümüzdeki günlerde KADINLAR SUSMASIN başlıklı daha çok içerikli yazımı sizler için paylaşacağım. Bugün KADIN HAKLARINIZIN aranmasının BASINDA başlangıç günü olsun. Hayata geçirdiğimiz çalışmamız ÜLKEMİZDE ve DÜNYADA BİR İLKTİR…  

         Tüm Kadınlarımıza sağlıklı, huzurlu, bereketli, mutlu, haklarını arayacakları, susmayacakları, layık oldukları hayata ulaşabilmek için mücadele edebilecekleri nice yıllar dilerim. 

         Sevgi ve Saygılarımla 

         Beyhan BALABAN 

         Cumhuriyet’in KALEMİ 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Cumhurbaşkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN TİY, Dr. Haluk BOZDOĞAN ve CHP Siyasi Partilerde GERÇEK EMEKÇİLERİN HALİ GECE YARISI SAAT BİRDİ… 6 MAYIS 1972! Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası 1 MAYISLAR SİYASAL İSLAM Projesi ile ESAD ve PUTİN Dünya, KANLI BAHAR Planıyla Yeniden Şekillendiriliyor TARSUS STADINA, 72 YILDIR EK TRİBÜNLER YAPILMADI! Joe BİDEN’nin Oğlu Hunter BİDEN Neden UKRAYNA’da? YALAKA Zelenski ve Dünyanın Başına Açtığı İşler TÜRKİYE SİYASETİ ve TARSUS ALTI Artı HDP (6 + HDP) ve Hikmet ÇETİN Ortanın Yazarı Olsa da KATİLLERİ Serbest Bırakılan Abdi İPEKÇİ’nin ANISINA 32 Yıldır Prof. Muammer AKSOY Cinayeti Aydınlanmadı CHP ve İYİ Partinin Mersin Büyükşehirdeki “AYAK” Sesleri İLELEBET C U M H U R İ Y E T ! CUMHURİYET HALK PARTİMİN 98. DEVRİM YAŞI KUTLU OLSUN 26 - 30 Ağustos 1922 BAŞKOMUTANLIK ZAFERİ ve Günümüzdeki SİVİL DİRENİŞ 24 TEMMUZ 1908 ve CUMHURİYET’in 4. KOLORDUSU Mersin EMEKLİLER Derneği! GECE YARISI SAAT BİRDİ… 6 MAYIS 1972! 50. Yaşında 12 Mart KANLI Muhtırası Vahap SEÇER ve CHP’ne ZARAR VEREN AKIL HANGİ BEYNİN ÜRÜNÜ? !!! TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE KADININ VARLIĞI Öğretmenler Günün Kutlu Olsun BAŞÖĞRETMENİM! MERSİN Büyükşehir’e ULUSAL Basından AĞIR İFTİRALAR Bilimde Yaşam, Hukukta Yaşam, Dinde Yaşam, Siyasette Yaşam, Orduda Yaşam! 100. Yaşında 23 NİSAN, HALKIN SEFALETİ ve 1 MAYIS DOKTOR SEVİCİLİĞİ ve HALKA HAKARET BİLİMDE Ölüm! HUKUKTA Ölüm! DİNDE Ölüm! SİYASETTE Ölüm! ORDUDA Ölüm! Emperyalizmin VİRÜSÜ ve Türkiye RTE İktidarının ÇIKMAZI, Muhalefetin AÇMAZI Alptekin ESER; CHP Siyasetinde GERÇEĞİN ESERİNİ Yazdı Mersin TULUMBA Köprüsü ve METRO Projesi 24 OCAK TARİHİ Olayları ve TÜRKİYE İLİŞKİSİ NEDİR? Belediye ŞİRKETLERİ RANT İÇİN KURULUR! MONDROS ÇAYI ve MONDROS KÖPRÜSÜ CHP’li Belediye Başkanlarına ve Kongre Adaylarına Öğretmenler Günün Kutlu Olsun BAŞÖĞRETMENİM! ATAM’IN CUMHURİYETİ AĞLIYOR CUMHURİYET HALK PARTİMİN 96. DEVRİM YAŞI... Bu VATAN HEPİMİZİN... SEÇİMİN İÇ YÜZÜ- Türkiye ve Mersin GERÇEĞİ Hepinizi çok seviyorum! Mersin EMEKLİLER Derneği Yarışında BÜYÜK MÜCADELE Sözde Kadınlar; KADININ Adını KİRLETMEYİN! 24 OCAK TARİHİ Olayları ve TÜRKİYE İLİŞKİSİ NEDİR? Yeni yazısı MERSİN CHP İL Delegeleri; KILIÇDAROĞLU’nu RİSKE ATMAZ Hukuksuz Yönetilen Ülkem Önce CHP Tabanı Uyansın! Kadının aktif siyasetinden söz edilmedi
Mersin Adana Tren Saatleri 2022