DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Şerife ARICI YILDIZ
Şerife ARICI YILDIZ
Giriş Tarihi : 19-07-2021 10:11

Alkışlar Vahap Seçer'e...

31 Mart 2019, Türkiye siyasetinde yeni bir sayfa açtığı gibi, yerel yönetimde de yeni bir çığır açtı. 
Mevcut Belediye Başkanlarının yanı sıra seçilen 11 CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı, Türkiye’yi alışık olmadığı Belediye Başkanları ile tanıştırdı.

CHP Belediyeleri pandemide merkezi iktidarın boşluğunu doldurduğu gibi, klasik hizmetlerini sınırlı bütçeleri ile en iyi şekilde yerine getirmekle kalmadılar, göz dolduran yeni vizyoner projelerle kentlinin hayatına, ekmeğine aşına dokundular, kentlerine değer kattılar.
Mersin CHP’li Belediye Başkanları iki yılda gösterdikleri performansla diğer Belediyelere öyle bir fark attılar ki, doğrusunu söylemek gerekirse artık diğerleriyle aynı ligde yarışmıyorlar. 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in; mahalle mutfakları, gezici kuaförleri, evde bakım hizmetleri, Dosthane gibi sosyal hizmetleri; istihdamda kadına pozitif ayrımcılık, düşük gelirli kadın işçilere kreş desteği, kır çiçekleri gibi eğitim projeleri ile kız çocuklarının eğitimine verdiği destek gibi toplumsal projeleri, Silifke Gazi Çiftliğinin restorasyonu ve yeniden işlerlik kazandırılması gibi kooperatifçiliğe ve yerel tarıma verdiği destekler gibi ekonomik projeleri, Çamlıbel Kentsel Yenileme projesi gibi Kentsel kazanım projeleri göz dolduruyor, takdir ediliyor. 

Son olarak geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu katılımı ile lansmanı yapılan Teksin Mersin hizmeti Mersin'i hizmet yarışında bir adım daha öne attı. 

Bu dijital hizmet ile telefonla  tüm B. Ş. Belediye hizmetlerine erişmek mümkün olduğu gibi, kent ile ilgili bir çok gerekli bilgiye erişmek de mümkün. Belediye Başkanı Sn. Vahap Seçer lansman toplantısındaki konuşmasında bu sistem için " benim en yakın çalışma arkadaşım" ifadesini kullandı.  Sistem o kadar akıllı ve efektif. Önceki hafta Mersin Büyükşehir Belediyesini ve bazı hizmet alanlarını ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Mersin Büyükşehir Beleyesi'nin lansmanına katıldığı  Teksin Mersin projesi ve diğer hizmetlerle ilgili beğeni ve takdirini " İşte Belediyecilik budur" sözleriyle ifade etti ve Sn. Seçer'i ayakta alkışlattı. 

Bu toplantıda önce, 2019 yerel seçimi öncesinde  Sn.Genel Başkanın  Katılımı ile gerçekleşen B. Ş. Başkan adayı Seçer'in aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşma verildi.  Sonraki görüntülerde ise bu konuşmada sözü verilen hizmetlerin iki yılda tek tek gerçekleştiğini göstermek, bir Belediye Başkanı için çok değerli bir referans. Nitekim Sn. Seçer konuşmasını "ne söz verdiysek yaptık" söylemi üzerine kurmuştu. 

Alkışlar halkçı, sosyal, rasyonel, vizyoner, derman; söz verdiğini yapan Belediyeciliğe, alkışlar Başkan Vahap Seçer'e...

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA
Mersin Adana Tren Saatleri 2021
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder