Mersin Haberleri, Mersin Son dakika Haberleri - Sonses.tv'de
HV
26 HAZİRAN Pazar 16:55
Advert

CHP ve İYİ Partinin Mersin Büyükşehirdeki “AYAK” Sesleri

Beyhan BALABAN
Beyhan BALABAN
Giriş Tarihi : 29-12-2021 17:41

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrasında CHP Genel Başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı aynı konuda aynı derecede açıklama yapmışlardı. Yapılan açıklama İTTİFAK aşamasında Mersin’le ilgili ulusal basında yaptıkları yorumlarıydı. 

       CHP Genel Başkanı her zaman olduğu gibi; “MERSİN beni çok yordu, yoruyor, neredeyse ittifak bozulacaktı…” demişti. 

       İYİ Parti Genel Başkanı ise; “Neredeyse MERSİN yüzünden tüm yurttaki İTTİFAK bozulacaktı…” açıklaması yapmıştı.  

       2014 yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına, CHP’nin önde gelen siyasetçilerinden birçoğunun desteğini alarak seçimi kazanan Tarsus’un 20 yıllık Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ yine belli isimlerin desteği ve alt yapısıyla aslında CHP & İYİ Parti ORTAK ADAYI olacaktı. 2019 seçimlerinde aday olamadı, hanesine “SEÇİM KAYBETMİŞ BAŞKAN” olarak yazdırmadı.  MHP’den ayrıldıktan sonra, Millet İttifakı çalışmaları ile veya geçmişten Dostlarım dedikleriyle siyasetten vaz geçmeyerek 2019’da aday olmasa da siyasi çalışmalarını sadece Mersin’de değil, genel merkez çapında hiç bırakmadı. 

       2019’da CHP Genel Merkezinde Burhanettin KOCAMAZ’ın adı geçtiğinde CHP Mersin Camiasının tepkisiyle aday olma durumunun durdurulmasının ardından, Mersin yerel siyasetinde farklı bir yol gelişmesi yaşandı. Bu duraksamadan sonra CHP Genel Merkezi Mersin Adayları arasında yoğun çalışmalarla aday belirlemeye hız vermiş ve ileriye yönelik farklı bir yol çizmişti. 

       CHP’nin 2019 Mersin Büyükşehir Belediyesi Adayı Vahap SEÇER oldu. Vahap SEÇER seçim kazanır kazanmaz ilk kavşak açılışında Burhanettin KOCAMAZ’ı da çağırarak ve özellikle konuşma yaparak “Burhanettin Bey benim dostumdur, arkadaşımdır, kendisiyle iş alışverişlerimiz de olmuştur…” dedi. Fakat Vahap SEÇER’in CHP Camiasının ve CUMHUR İTTİFAKININ baskısıyla NEDEN BELEDİYEDE DAHA ÖNCE GÜNDEME GELMİŞ HUKUKEN BİRÇOK KONUDA SAYIŞTAYA dilekçe vermediği hep eleştirildi. Vahap SEÇER basından ve parti içinden gelen baskıdan dolayı birçok konuşmasında; “Çok yolsuzluklar yapılmış, görseniz, bilseniz tiksinirsiniz, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmem…” dediği halde Sayıştay’a hiçbir yazılı dilekçe verilmedi.  

       CUMHUR İTTİFAKI’NIN Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinde borçlanma talebine sürekli RED vermesinin sebebi de aslında Burhanettin KOCAMAZ’ın Vahap SEÇER tarafından yolsuzluk iddialarının kabul edildiği fakat bir türlü Sayıştay’a neden verilmediğidir… 

       Burhanettin KOCAMAZ, kim ne derse desin siyasette var olmaya, herkesle konuşmaya, İYİ Partinin Mersin, hatta genel merkezinde dahi eksiklikleri kapatmaya, var gücüyle çalışmaya devam ediyor. İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’in her konuda yardımcısı konumundaki sayılı kişilerden birisi. İyi Parti Genel Merkezinde Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi. Mersin İl ve tüm İlçelerinin İyi Parti Teşkilatlarına desteği tam anlamıyla sürüyor. Son aylarda Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesinin etkinliklerine katılmaya başladı. Son olarak 27 Aralık 2021’de Tarsus’un 100. KURTULUŞ Yıl Dönümü Kutlamalarına katıldı. Tarsuslularla yeniden kucaklaştı.  

       Önümüzdeki günlerde 3 Ocak 2022 Mersin’in 99. Kurtuluş Yıl Dönümü etkinlikleri var. Yapılacak etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER birlikte katılacaklar. Elbette etkinliğin genel başkanlardan sonraki aktörleri CHP’li Belediye Başkanlarımız ve Burhanettin KOCAMAZ olacak.  

       Vahap SEÇER, göreve geldiğinden bugüne kadar Burhanettin KOCAMAZ’ın Müdürleriyle, Şefleriyle, iyi geçindikleriyle birlikte çalışıyor. İşten çıkarılan kesimler genelde MHP’li işçiler. SEÇER ve KOCAMAZ’ın arası CHP Camiasının ve Cumhur İttifakının yukarıda anlattığım konu dışında hiçbir kırgınlıkları yok, tabi ki SEÇER böyle davranmak zorundaydı çünkü siyaset yapıyor. SEÇER ve KOCAMAZ Siyasetiyle ilgili bir gerçek daha var ki, onu da seçim zamanı yazmaya bırakayım… 

       Vahap SEÇER, siyasette henüz genç ve geçmişte 2 dönem milletvekilliği yaptığı için Başkent bünyesinde TBMM’de tecrübeli bir CHP’li Siyasetçi. Yıllardır siyasi içinden izleyerek yazılarımda gün yüzü gibi gerçeklerin ortaya çıkmasını önceden görerek tahmin ediyorum ki; Burhanettin KOCAMAZ’ı Meral AKŞENER CHP & İYİ Parti İTTİFAK Adayı olarak mutlaka Mersin’de değerlendirecekKemal KILIÇDAROĞLU ise Vahap SEÇER’in geçmişteki siyasi tecrübesini mutlaka olası bir KOALİSYON HÜKÜMETİ Kadrosunda değerlendirmeyi düşünecektir. Zira elbette Millet İttifakının Ana Muhalefet Partisi CHP’den sonraki en büyük paydası olan İYİ Parti, Türkiye’de birkaç büyükşehir belediyesini ittifak masasında istemekten geri kalmayacaktır…  

       3 Ocak 2021’de Mersin’in Kurtuluş Etkinliklerindeki her fotoğraf karesi ve her iki genel başkanın Mersin’deki görüşmeleri Halkımıza bu gerçeği daha net gösterecektir. 

       Mersin’in 3 Ocak Kurtuluş Bayramının 99. Yaşı Kutlu Olsun. 

 

Beyhan BALABAN 

Cumhuriyet’in KALEMİ 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Cumhurbaşkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN TİY, Dr. Haluk BOZDOĞAN ve CHP Siyasi Partilerde GERÇEK EMEKÇİLERİN HALİ GECE YARISI SAAT BİRDİ… 6 MAYIS 1972! Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası 1 MAYISLAR SİYASAL İSLAM Projesi ile ESAD ve PUTİN Dünya, KANLI BAHAR Planıyla Yeniden Şekillendiriliyor TARSUS STADINA, 72 YILDIR EK TRİBÜNLER YAPILMADI! Joe BİDEN’nin Oğlu Hunter BİDEN Neden UKRAYNA’da? YALAKA Zelenski ve Dünyanın Başına Açtığı İşler TÜRKİYE SİYASETİ ve TARSUS ALTI Artı HDP (6 + HDP) ve Hikmet ÇETİN Ortanın Yazarı Olsa da KATİLLERİ Serbest Bırakılan Abdi İPEKÇİ’nin ANISINA 32 Yıldır Prof. Muammer AKSOY Cinayeti Aydınlanmadı İLELEBET C U M H U R İ Y E T ! CUMHURİYET HALK PARTİMİN 98. DEVRİM YAŞI KUTLU OLSUN 26 - 30 Ağustos 1922 BAŞKOMUTANLIK ZAFERİ ve Günümüzdeki SİVİL DİRENİŞ 24 TEMMUZ 1908 ve CUMHURİYET’in 4. KOLORDUSU Mersin EMEKLİLER Derneği! GECE YARISI SAAT BİRDİ… 6 MAYIS 1972! 50. Yaşında 12 Mart KANLI Muhtırası Vahap SEÇER ve CHP’ne ZARAR VEREN AKIL HANGİ BEYNİN ÜRÜNÜ? !!! KADINLAR SUSMASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE KADININ VARLIĞI Öğretmenler Günün Kutlu Olsun BAŞÖĞRETMENİM! MERSİN Büyükşehir’e ULUSAL Basından AĞIR İFTİRALAR Bilimde Yaşam, Hukukta Yaşam, Dinde Yaşam, Siyasette Yaşam, Orduda Yaşam! 100. Yaşında 23 NİSAN, HALKIN SEFALETİ ve 1 MAYIS DOKTOR SEVİCİLİĞİ ve HALKA HAKARET BİLİMDE Ölüm! HUKUKTA Ölüm! DİNDE Ölüm! SİYASETTE Ölüm! ORDUDA Ölüm! Emperyalizmin VİRÜSÜ ve Türkiye RTE İktidarının ÇIKMAZI, Muhalefetin AÇMAZI Alptekin ESER; CHP Siyasetinde GERÇEĞİN ESERİNİ Yazdı Mersin TULUMBA Köprüsü ve METRO Projesi 24 OCAK TARİHİ Olayları ve TÜRKİYE İLİŞKİSİ NEDİR? Belediye ŞİRKETLERİ RANT İÇİN KURULUR! MONDROS ÇAYI ve MONDROS KÖPRÜSÜ CHP’li Belediye Başkanlarına ve Kongre Adaylarına Öğretmenler Günün Kutlu Olsun BAŞÖĞRETMENİM! ATAM’IN CUMHURİYETİ AĞLIYOR CUMHURİYET HALK PARTİMİN 96. DEVRİM YAŞI... Bu VATAN HEPİMİZİN... SEÇİMİN İÇ YÜZÜ- Türkiye ve Mersin GERÇEĞİ Hepinizi çok seviyorum! Mersin EMEKLİLER Derneği Yarışında BÜYÜK MÜCADELE Sözde Kadınlar; KADININ Adını KİRLETMEYİN! 24 OCAK TARİHİ Olayları ve TÜRKİYE İLİŞKİSİ NEDİR? Yeni yazısı MERSİN CHP İL Delegeleri; KILIÇDAROĞLU’nu RİSKE ATMAZ Hukuksuz Yönetilen Ülkem Önce CHP Tabanı Uyansın! Kadının aktif siyasetinden söz edilmedi
Mersin Adana Tren Saatleri 2022