Semir BOLAT
Semir BOLAT

BAŞKAN SEÇER’İN ÖNGÖRÜSÜ

12-09-2020 16:00 2180 kez okundu.

Ne yazabilirim ki…

Hayatlar üzerine yazdığım romanlarım, TV programlarım, Tiyatro alanındaki yaşamı anlatma ve yorumlama çabaların hep bana moral vermiş ve yaşama tutunmamı sağlamış değerlerimdir.

Bu hayat serüveni içinde hep dik durmaya, kendimi korumaya, ilkeli davranmaya çalıştım ve çok iyi de haz aldım.

Bugün duyduğum bir haber, beni bu hayat serüveninde mutlu eden değerlerle eş anlamlı diyebileceğim bir duyguya taşıdı.

Bedrettin Gündeş’in, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına ataması yapılmış. Stratejik Plan çalıştaylarında ki çabasını, emeğini ve bilgisini herkes gördü.

Bedrettin Gündeş; iyi bir insan… Aynı zamanda iyi bir belediyeci.

Evet, Bedrettin Gündeş dostluğuna, ilkeli duruşuna, hele özellikle engin gönlüne hayran olduğum bir değerli İnsan…

Bir arkadaşımla sohbet ederken, bu değerli abimiz için bana, “Bedrettin Gündeş anlatılmaz yaşanır” demişti.

Üretkenliği, geniş bakışı, bilgisi, kent ve insan sevgisi… İyi şeylere dair ne yazsam az gelir.

Onu Akdeniz Belediyesinde iken tanıyanlar hep anlatır. Kapısının açık olmasını, yardımseverliğini, yol göstericiliğini, halkla iç içe oluşunu herkes bilir.

Aslında stratejik hatalar yapılmasaydı, Bedrettin Gündeş çok daha iyi konumlarda bu şehrimize hizmet edecekti. Siyaset bazen çekilmez oluyor. Biz sanatçı ruhlu insanlar siyasetle pek uyuşmayız. Sanatla siyasete ahenk ve değer katmaya çalışırız. O da çok fazla etkili olmaz!

Neyse, bu güzel haberi duyunca, Belediye Başkanı Vahap Seçer’i bir kez daha tekdir etmek istiyorum. Daire Başkanlarının bir kısmıyla tanıştım ve sohbet ettim. Bu dönem atanan Kültür ve Sosyal İşler daire Başkanı Bengi Hanım, Sosyal Hizmetler başkanı Serdar bey, itfaiye Dairesi Başkanı Bahtiyar bey gibi çok değerli yöneticilerle görüşmelerimde Başkan Seçer’ in ne kadar isabetli seçim yaptığını görünce Mersin adına çok mutlu oldum.

Dışarıdan bakınca çok problemin olduğu görülüyor ama belediyenin içyapısını gördükçe insan farklı düşünmeye başlıyor.

Mersin’de Vahap Seçer’ in başarılı ve güzel eserler yaratacağına inanıyorum. Projelerini hazırlarken, kadrolarını oluştururken dikkatli davranıyor. Eski kadroları temizlemek kolay değil. Aralarından çalışkan ve iş yapacakları ayıklıyor ve birlikte çalışıyor. İnşallah yedikleri ekmeğe ihanet etmezler.

Basın camiasının çok yakından tanıdığı, sevdiği, rahatlıkla iletişime geçebildiği Bedrettin Gündeş’i yeni görevinden dolayı kutluyor ve başarılar diliyorum.

Mersin’in iyi şeylere layık olması için taş üstüne taş bırakanlarla kol kola yol yürüyeceğiz.

Başkan Vahap Seçer’i de öngörüsü, çalışkanlığı, ileri görüşlülüğü nedeniyle seviyor ve başarılı olmasını istiyoruz.

Bugün Cumartesi hafta tatili olmasına rağmen Başkan Seçer yine yollarda. Başkan Vahap Seçer’ in sosyal medya üzerinden Silifke’nin Hüseyinler köyündeki konuşmasını dinliyorum.

Kadın ağırlıklı ve sosyal mesafenin korunduğu toplantıda, birlik beraberlik mesajları veriyor. Yaptığı ve yapacakları hizmetleri anlatıyor. Çalışma arkadaşlarıyla bir bütün olarak hizmete odaklandıklarını belirtiyor.

Samimiyet ve hizmet aşkı, kelimelerinin arasında adeta güven aşılıyor.

Bizim sanat dünyasında bir insanın konuşmasını dinlediğimizde onun mimikleri, ses tonu, vücut dili bize aktarılanların samimiyet derecesinin ölçüsünü verir.

Başkan Seçer, düz ve içten konuşuyor. Samimi ve halktan biri olarak konuşuyor. Yoksulun, çaresizin, evine ekmek götüremeyen vatandaşın çilesini hüzünle anlatıyor.

Adeta işler iyi gitsin diye çırpınıyor. Daha ne yapsın…

Kalın sağlıcakla…