https://www.sonses.tv/files/uploads/user/259d4db69e0d371dac1dfc193b5afaba-3165a73c7d4c353671e1.jpg
Süleyman TIRAŞ

Yeni yılın kutlu olsun MEİGDER, yeni yılın kutlu olsun Şehitoğlu

05-01-2022 07:35

Mersin’deki internet gazetecilerini bir araya toplayarak, onları aynı çatı altında buluşturmakla kalmayıp ürettikleri haber, fotoğraf ve videoların en doğru ve en hızlı şekilde okuyucu ile bulaşmasını sağlamak için kolları sıvayıp bir yıl önce kurulan MEİGDER buğün bir yaşına girdi. Bu kutlu görevde büyük bir özveri ile gecesini gündüzüne katarak mesleğini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan başkan Vahap Şehitoğlu'nun da doğum günü buğün, yeni yaşın kutlu olsun sevgili başkan.

  Temel hedefinden birinin medyanın asıl oyuncuları olan internet habercilerinin imkanlarını artırarak, onları mesleki ve sosyal haklarını yasalar önünde korumak ve işlerini hür iradeleriyle yapabilmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Şehitoğlu, kuruluşunun birinci yılında MEİGDER üyelerinin hızla arttığını ve hızlı habercilik örneği ile zirvede yerini aldığını söyledi.

  Büyük bir heyecanla bir yıl önce kurulan Mersin İnternet Gazeteciler Derneği'nin bu yolda önemli görevler üstlenmekle kalmayıp, medyamızın geçmişiyle geleceği arasında önemli bir köprü olduğuna inandığını belirten Şehitoğlu, bu yolda başarılı yürüşlerinin emin adımlarla devam edeceğini kaydetti. Şehitoğlu, MEİGDER'in üyeleri ile başarıdan başarıya koşmaya devam edeceğini, kuruluşundan bu yana okuyucuları tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmenin huzuru ve mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

  Twitter, Facebook ve Instagram gibi mecralarda akıllı telefonu olan hemen herkesin ‘gazeteci’ olabildiği yeni dönemde, bir süre sonra üretilen içerikler her geçen gün katlanarak çoğaldığını belirten Şehitoğlu, ''Gelinen bu noktada kim doğru söylüyor, hangi fotoğraf sahte ya da izlediğiniz video gerçekte ne zaman/nerede oldu gibi soruların yanıtı da çok büyük önem kazandı. Bu nedenle Mersin İnternet Gazeteciler Derneği'nin önemi de daha iyi anlaşılmaktadır''dedi..
 
  Şehitoğlu,  bu kapsamda Mersin’deki internet gazetecilerini bir arada toplayarak, onları aynı çatı altında bulaştırmakla kalmayıp ürettikleri haber, fotoğraf ve videoların en doğru ve en hızlı şekilde okuyucuyla bulaşmasını sağlamak için hareket ettiklerini ''Temel hedeflerimizden biri de yeni medyanın asıl oyuncuları olan internet habercilerinin imkanlarını artırmak, onları mesleki ve sosyal haklarını yasalar önünde korumak ve işlerini hür iradeleriyle yapabilmelerini sağlamak'' diye konuştu.

  Büyük bir heyecanla kurulan Mersin İnternet Gazeteciler Derneği, bu yolda önemli görevler üstlenmekle kalmayıp, medyamızın geçmişiyle geleceği arasında önemli bir köprü olduğu da aşikar ortadadır. O nedenle ben de diyorum ki,  yeni yılın kutlu olsun MEİGDER ve yeni yaşın kutlu olsun Şehitoğlu.

Neler Söylendi?
Mersin Adana Tren Saatleri 2022