https://www.sonses.tv/files/uploads/user/d757719ed7c2b66dd17dcee2a3cb29f4-c782d9ea5ecb0a293ad3.jpg
Kamil Cömertler

ANAMUR 2022 TURİZM SEZONUNA HAZIR

13-05-2022 09:21

Anamur’da tüm turizm sektörü yeniden yaplandırılıyor.Bilindiği üzere 2020 ve 2021 sezonunu covid virüsü nedeniyle sıkıntılı geçiren Anamur’da 2022 yılı turizm sezonu adeta yeniden yapılandırılarak ve yeni önlemler alanırak sektöre tümüyle ciddi yenilikler getiriliyor.

Her yıl başta Almanlar olmak üzere, yabancı ülklerden Anamur’u tercih edenler ve Ankara Başta ollak üzere,Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden yüzlerce insanın yazlık evlerine gelmesinin yanı sıra yaz mevsimini Anamur olarak tercih eden yerli turistler yavaş ,yavaş Anamur’da gelmeye başladılar...

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir ciddi radikal kararlar alarak turizm sektörünü adeta yeniden yapılandırıyor.Tüm otellerin,sahilde bulunan çay bahçelerinin plajlarına ilk kez cankurtaran platformların konulması,tüm turizm sektörünün yeniden ruhsatlanması,yeniden düzenlenmesi gibi ilk kez yeni bir anlayış getirilmesi konusunda işi sıkı tutuyor.

Anamur Turizm Sektörün canlanması için 2022’ye büyük umutlar bağlayan turizmciler; artan maliyet, güvenlik,yenilenme,restarasyon,temizlik çerçevesinde yeni bir sezona daha hazırlanıyor.Türkiye’de ekenomik sorunlar nedeniyle Anamur’da Turizm hareketlerinin ne ölçüde etkileneceği ise belirsizlik bulutu içinde şekillenirken sektör değerlendirmeleri bazında alternatif pazarlar masaya yatırılıyor.

İlk etaptaki olumlu veriler ışığında; Yazlıkçıların evlerine dönmeleri,orta halli yerli tatilcilerin Anamur’u tercih etmeleri ,Özellikle Anamur’da da evleri bulunan Avrupa’dan gelecek olan tatilcilerin yavaş yavaş görünür olmaları iyi bir başlanğıç olarak degerlendiriliyor.

Anamur’da 2022 yılı turizm mevsimi açılırken geçen yıllardan daha iyi bir yıl olacağı gerçegi ortaya çıkıyor.

Anamur yeni alternatif pazarların içinde yer alabilecek;Anamur çok ucuz ve hizmet kalitesi yüksek bir ilçe olarak biliniyor. Başta otel ve pansiyonlar olmak üzere turizm olanakları çok geniş ve zengin. Özellikle bu yıl alınan yeni kararlar çerçevesinde Anamur, tercih noktası olabilecek.

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir’in ortaya koyduğu doğru politikalar uygulandığı zaman,Türkiye’nin ve Avrupanın çeşitli ülkelerinden Anamur’un önemli bir lokansyon bölgesi olması da kaçanılmazdır.

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI 2022 Yılına girerken Anamur.. BEN İSTEMEM,YAN CEBİME KOYUN... Kuşlar Ölmesin... Belediye başkanları Yarını nasıl görüyor... Anamur yanıyor..! AMAN HA DİKKAT Korono Virüs’te Normal Yaşama Geçiş... 2020 YILINA DİKKAT... Yerel Gazeteciliğin sonu mu geliyor..? 9.ANAMUR TARIM VE GIDA FUARI... VAHAP SEÇER VE HİDAYET KILINÇ’A ÖNEMLİ BİR HATIRLATMA Vahap Seçer Ve Hidayet Kılınç’a Önemli Bir Hatırlatma YEREL GAZETECİLİĞİN KADERİ… TAM 51 YIL OLDU TAM 51 YIL OLDU VAHAP SEÇER VE ANAMUR CHP ANAMUR KENT KONSEYİ KONUSU... ANAMUR VE BELEDİYE... MERSİN VE ANAMUR’DA SEÇİM KRİTİĞİ 2019’DA ANAMUR’UN SU SORUNU ÇÖZÜLMELİ ANAMUR HAK ETTİĞİNİ ALABİLİYOR MU? ANAMUR YEREL SEÇİMLE YATIP KALKIYOR SON ÇARE, CUMHURBAŞKANI... BU NASIL BİR ANLAYIŞ... Yerel seçimlere doğru AK PARTİ-MHP ittifakı... YEREL SEÇİMLERE KİLİTLENİYORUZ.. ÖNCELİKLİ GÜNDEM BALIK ÇİFTLİKLERİ Öncelikli Gündem Balık Çiftlikleri YEREL SEÇİM HAVASINI SOLUYORUZ ARTIK... MERSİN BASIN KROLONİJİSİ… ANAMUR YEREL SEÇİME ISINIYOR… Muz toplantısı ve aynı terane Ben ve bencillik SİYASET ALGISI SOSYAL VE KÜLTÜREL BELEDİYECİLİK Anamur limanı bağlantı projesi Liman bağlantı projesi ANAMUR FESTİVALİNE SAHİP ÇIKMALIDIR... DRAGONU KİM KURTARACAK? CHP’DE HER SEÇİM SONRASI AYNI TERANE.. HAZIRLIKLI OLMALIYIZ ANAMUR SEVDASI BİTMEMELİ... KENT ESTETİGİ...(2) EMİTT TURİZM FUARI... Fazla değil... 2017 ANAMUR’A YENİ UMUTLAR GETİRSİN Üretiyorsanız, Sahip Çıkın...
Mersin Adana Tren Saatleri 2022